Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na festivalu Durasu Brno začal krajský přebor

Klatovy, Náchod, Vsetín, Karviná, Praha, Krásná Lípa - definitivních 62 borců v Openu FIDE a 33 v národním turnaji Brněnského šachového festivalu je v této konkurenci asi maximem možného.

 

Kliknutím na plakát se dostanete na stránky festivalu. Výsledky Openu Duras BVK FIDE naleznete zde, výsledky Openu FIDE VFH národní zde, výsledky velmistrovského turnaje GM Teplárny Brno 2008 zde, mistrovských turnajů IM DS Brno 2008 zde a IM Tespo Engineering 2008 zde.

Když manažer festivalu IM Petr Pisk (máchající v pozadí uprostřed rukou) po zahájení Openu FIDE (v popředí vpravo vidíme starostu "města dobrého vína" Hustopečí Luboše Kuchynku)

sám vzápětí zasedl za první šachovnici ("Stejně tady musím být..."), bylo to pro mnohé překvapení, možná největší pro jeho soupeře, bývalého oddílového kolegu z Poštorné Miloslava Němce.

Miloslav Němec (bílé) - IM Petr Pisk, za nimi Smištík - Tesař a Škoda - Van Egmond

Prvním nasazeným z domácích hráčů, pro které je turnaj tradičně krajským přeborem, je FM Milan Smištík hrající za nováčka 1. ligy Bydo Zakřany.

Obvyklou početnou komunitu mladých dívek, tvořících často v přísálí pěkně upovídaný babinec, vede (alespoň co se týče Ela) frýdecko-místecká Kristýna Novosadová (druhá zprava proti zlínské Majce Phamové, vpravo domácí Karolína Zavadilová).

 

Krajských juniorů a dorostenců je v turnaji jako šafránu, z o něco početnější skupinky žáků je nejvýše nasazen Eda Meduna ml., který však už po léta říká tati jinému muži než panu velmistrovi.

Ve velmistrovském turnaji si účastníci oddechli, že šťastně dorazil z Openu v Pule Štefan Mačák a konečně se začalo hrát v plném počtu. Na svého soupeře kouká trochu jako hladový vlk, ale nakonec se musel před uměním nejvýše nasazeného GM Piotra Bobrase (2576) sklonit.

Z velmistrovské normy už zase nejspíše nic nebude pro Jana Bernáška. Dnes neudržel černými německého mladíčka Ilju Brenera a vyhrát zbývajících 7 partií by asi bylo nad síly kohokoliv z účastníků.

Brener - Bernášek, v pozadí Ponížil - WIM Daulyte

Nejexotičtějším účastníkem festivalu je Ind Narayanan Srinath, 10. hráč loňského MS mládeže do 14 let. Snědý klučina prozatím vede jeden z mistrovských turnajů a má na kontě skalp turnajové jedničky IM Piotra Murdzii (2471).

FM Narayanan Srinath, v pozadí Zoltán Jankó

Autor těchto řádků bohužel po mnoha letech v Openu nehraje, ale k festivalu se budeme pravidelně vracet v komentářích i fotografiích.

Na závěr malá perlička. "Kde byl ten Jandourek (předseda STK ŠSČR, pozn. DC)? Nešlápl na minu?" "No, vzhledem k tomu, že pracuje pro Omnipol, to nelze zcela vyloučit..." - takto začala konverzace o odvolání ŠK Zlín proti zařazení do 2. ligy F, které řešil VV ŠSČR minulé pondělí. Ten dal Zlínu za pravdu, ale jiného obětního beránka nejmenoval a vše vrátil k dořešení STK. Ta je aktuálně bez šéfa. Skoro 2 týdny nezvěstný Lukáš Jandourek (funkcionáři už se znepokojeně obtefonovávali, zda se mu něco nestalo) se konečně našel, vyřídil nejnutnější, ale po víkendu opět mizí za pracovními povinnostmi. Když loni řídil obsazování soutěží družstev z jižní Asie, nikdo to ani nepostřehl. Letos je to vážnější, snad to po prázdninách bude lepší. Činnost v STK chytil Lukáš za správný konec a bylo by škoda o něj přijít.

O systém soutěží družstev se v šachové kavárně (bývalé casino) přou extraligový zlínský boss Rostislav Svoboda (ten mimochodem opět přivezl do Brna nejpočetnější klubovou výpravu) a spoluautor tohoto systému David Ciprys, až to vyprovokovalo maminku brněnské naděje Adama Dvořáka ke zmáčknutí spouště

přidal David Ciprys dne 29.06.2008 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009