Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Zaječice 2008 - rekordní účast a suverénní Frýdek

Šachové Zaječice byly dnes zahájeny.

Vzhledem ke skutečnosti, že tradiční Zaječice se již několik let hrají v areálu v Seči u Chrudimi (kam jinam by se také čtyři stovky účastníků vešly), měl bych se možná omluvit za matení pojmů, vždyť děti jezdící sem v současnosti jak na mistrovství republiky starších žáků, tak na turnaj dvojic, již znají jen Seč, ale pamětníci, ke kterým se již mohu počítat, a také propozice neřeknou těmto turnajům jinak než „Zaječice“. Velice pěkně zpracovanou historii neuvěřitelných šestačtyřicetiletých ročníků tohoto turnaje neodmyslitelně spojenou se sourozenci Jaroslavem a Jiřím Hájkovými najdete na těchto webových stránkách nebo na stránkách pořadatelů

 

Letošního ročníku se zúčastnilo 55 šestičlenných družstev (o tři více než loni). Protože losovací program Swissmanager neumí za stání posledním družstvům udělit potřebné tři zápasové body, bylo vyrobeno fiktivní šestapadesáté kontumační družstvo, se kterým poslední družstvo vždy vyhraje 6:0 (a potřebné tři zápasové body za vítězství jsou na světě. S nejsilnější sestavou se opět vytasila družstva Frýdku-Místku: sestava áčka je posílena o Slováka Pagerku, béčko poněkud překvapivě o chrudimského Půlpána. Tradiční rival frýdeckomísteckých Dunajská Streda letos přijela v poněkud oslabené sestavě, průměr hráčů 1816  stačil „až“ na šesté nasazené místo. Zato přijala silná Bratislava – a tím výčet zahraničních účastníků končí, pomineme-li jedno polské družstvo z Jelení Góry, které hraje dvojičky.

 

Stejně chudý je i výčet družstev zúčastněných z našeho kraje – s republikovou špičkou přijely měřit síly jen Tatran Poštorná a brněnská Lokomotiva a Duras. To je na náš kraj s početnou mládežnickou základnou velmi málo a jen to ukazuje úpadek práce s mládeží v ostatních oddílech. Bez vyhledávání silných turnajů, bez účasti na republikových mistrovstvích nemůže být žádného většího výkonnostního rozvoje – to by si vedoucí našich pasívních mládežnických oddílů měli osvojit.

 

Přestože pořadatelé obdrželi poslední soupisky v 9:15, turnaj začal jen s dvacetiminutovým zpožděním.

  

Výsledky MČR družstev starších žáků sledujte zde

 

Výsledky turnaje dvojic sledujte zde

 

Výsledky doprovodného Openu sledujte zde 

 

U turnaje dvoučlenných družstev ovšem berte pořadí s rezervou: po prvním kritériu (uhrané body) je dalším kritériem stanoveným Komisí mládeže ŠSČR lepší výsledek na první šachovnici. Problém ale je, že toto kritérium losovací program Swissmanager neumí zohlednit, a tak bude vše dopočítáno ručně (resp. pomocí tabulky v Excelu). Terpve poté následují další pomocná hodnocení jako zápasové body, střední Buchholz, Buchholz a S.-Berger.

 

Aktualizaci výsledků budu provádět několikrát denně, ale přece jen asi ne po každém kole. Cesta z hrací místnosti k  internetu trvá pět minut a přece jen jako rozhodčí mám s hlášením výsledků při velkém počtu účastníků pořádný frmol

 

Miroslav Hurta, rozhodčí turnajů

přidal David Ciprys dne 31.05.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009