Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Kramnik boduje sportovně i společensky

Skóre zápasu s Davidem Navarou 5:1, široké úsměvy na všechny strany, potřásání pravicí s prezidentem Klausem - Vladimír Kramnik je zjevně ve vrcholné formě sportovní i společenské a jeho vystupování kontrastuje s chladnou profesionalitou nedávné návštěvy Garriho Kasparova - jako ambiciózní politik by se od Kramnika mohl lecčemus přiučit.

Páteční volný zápasový den vyplnily dvě simultánky - "předskokanem" se stal úřadující mistr ČR Vlastimil Babula, který se nechal umluvit k simultánce s 30minutami proti 15 minutám soupeřů.

Pokud jste něco takového zkoušeli, třeba proti svým svěřencům v šachovém kroužku, je vám jasné, že ať už je začátek simultánky rozvážný nebo svižný, po chvilce se ve všech partiích začnou zvedat praporky a mistr prostě řadu partií "neuběhá" ani proti o mnoho tříd slabším soupeřům. Odtud (ne)překvapivý výsledek 5:5.

Krátce po tomto prologu vstoupil do "ohrádky" sám Vladimír Kramnik proti němuž zasedlo 20 V.I.P. soupeřů včetně obou synů prezidenta Klause Václava a Jana.

Prezident byl na schodech Michnova paláce na Malé Straně uvítán šéfem Pražské šachové společnosti Pavlem Matochou a zcela proti protokolu při potřásání pravicí zíral místo do očí na hlavu svého hostitele.

Svůj nepředstíraný šachový zájem osvědčil prezident i v diskusích s Vlastimilem Hortem.

Radost mu nepochybně udělala remíza jednoho ze svých synů, která přispěla k oboustranně čestnému výsledku 18:2 při čtyřech remízách.

 

Po propagačně úspěšném pátku následovaly v sobotu další dvě partie zápasu Kramnik - Navara. Kromě překvapivého úvodu 1. Jf3  g6  2. e4  c5 - viděli jste hrát někdy tyto velmistry "draka"? - vše pokračovalo v zaběhnutých kolejích. Naše jednička bojuje bez bázně a hany, ale schopnost Kramnika potrestat každé zaváhání a jednoduchými prostředky dovést partii k vítěznému cíli je v tomto zápase přímo ohromující.

Dnes se od 16 hodin koná velmi očekávaná přednáška Vlastimila Horta o Karlu Opočenském a v 17,00 spustí hlavní rozhodčí Pavel Votruba hodiny k závěrečným dvěma partiím. Stav je 5:1, tak držme Davídkovi palce. Partie můžete sledovat zde.

přidal David Ciprys dne 18.05.2008 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009