Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachový festival v Dubňanech zahájen!

Malebné slovácké městečko Dubňany se dnes stalo dějištěm zahájení pětidenního šachového festivalu Open Dubňany. Pro místní oddíl a zejména jeho předsedu Petra Galušku jde o vrchol každoroční šachové sezóny a pořadatelské aktivity. Místní si také turnaj patřičně hýčkají, vždyť přípravě a propagaci věnují téměř celý rok. Pozitivem jsou krásné hrací prostory dubňanského sportovního centra "Želva" doplněné možností občerstvení v tamější restauraci. Není proto divu, že počet účastníků rod od roku narůstá, a proto pořadatelé akci rozdělili na dva turnaje: A turnaj, který je započítáván na listinu FIDE, a na národní open započítávaný na LOK ČR. I přes termínovou kolizi se znojemským festivalem pořadatelé na startu přivítali 88 hráčů z domova i ze Slovenska.

Výsledky FIDE turnaje najdete zde.

Výsledky národního turnaje najdete zde.

V A turnaji bude k největším favoritům patřit mladý a talentovaný Vojta Plát (Sokol Klatovy), ale svou kůži neprodají lacino i další hráči s ELO nad 2300:  Milan Smištík (Zakřany), Josef Mudrák (Kroměříž) a Antonín Čížek (Třebíč). Zbytečnou kaňkou na průběhu prvního kola byla kontumační prohra Petra Kapusty, kterému se pro pracovní vytížení nepodařilo dostavit na první kolo včas.

Předstartovních peripetií bylo samozřejmě více, když např. spoluhráči přemluvili Josefa Mudráka, aby se z Dubňan odhlásil a jel s nimi na Pohár ŠSČR do Znojma, načež se dotyčný na poslední chvíli rozhodl, že Dubňany jsou přece jenom lákavější, nebo když se nečekaně okolo 14. hodiny telefonicky přihlásil IM Petr Pisk, aby nakonec nedorazil, protože mu selhala doprava do místa konání.

V B turnaji je hlavním adeptem na vítězství slovenský Gerhard Pribila (Gbely), který s ELO přes 2000 vysoko ční nad ostatní účastníky.

Dubňanský festival díky fandovství místního oddílu a pořadatelského nadšení Petra Galušky má všechny předpoklady dalšího úspěšného rozvoje. Dubňany se tak pomalu stávají významným bodem na mapě šachových republikových akcí a jméno města se stává známým v široké šachové veřejnosti. A tak asi bude čím dál tím více řidším případ nejmenovaného hráče A turnaje, který omylem zavítal do Horních a Dolních Dubňan u Dukovan a přes zajížďku přes Znojmo nakonec dorazil do těch „správných“ Dubňan s třičtvrtěhodinovým zpožděním. A přes tento handicap zvládl ještě partii za 15 tahů vyhrát!

Další podrobnosti a aktuální zprávy pořadatelé pravidelně zveřejňují na svých webových stránkách.

přidal Miroslav Hurta dne 07.05.2008 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009