Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR mládeže finišuje, medaile rozdá zítra

Dnes předposlední kolo, zítra přesně ve 13:30 státní hymna a předání medailí za hromového potlesku, nepopsatelného pochvalného bengálu i občasného obdivného hvízdnutí - závěry mamutích mládežnických akcí na Seči mívají silný motivační i emotivní náboj, pokud si samozřejmě pořadatel nezapomene vzít do hučícího kotle mikrofon.

Stránku MČR s výsledky a on-line přenosy naleznete zde.

V nejstarší kategorii chlapců H16 si už asi medaile nenechá vzít vedoucí trojka Krejčí, Kočiščák a Svoboda, která má před ostatním polem bodový náskok. Loňský vicemistr Lukáš Kuchynka z Hustopečí zaostává bohužel už o tři body. Relativně nejméně známým z vedoucí trojky je pražský Václav Svoboda (2189). Za ním si povšimněte dresu jednoho z účastníků. Podobná trička používaná už léta třeba borci z Náměště nad Oslavou nejsou na podobných akcích ničím neobvyklým.

Vašek Svoboda se dokonce v nimulém kole mihnul v on-line přenosu, ale Ponzianiho hra (která se na desce objeví vzápětí po tomto záběru) diváky moc nenadchla a po stručném výměnném průběhu skončila v nestejných střelcích remízou. To v kategorii H14 má on-line objednaný od prvního kola Vojtěch Plát. Po dvou remízách se včera obul do soupeřova Caro-Kanu Panovovým útokem a celkem nestandardně mu místo pomalého přetláčení na dámském křídle dal rychlý mat na opačném konci šachovnice.

Na 50% a tedy nad svým nasazením se drží Jirka Musil z Lokomotivy Brno, zatím všichni jeho soupeři měli vyšší rating (občas i o několik set bodů) než on.

Kategorii H12 ovládají borci z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek, zatím vede jeden z hlavních favoritů Tomáš Pavelek.

V kategorii H10 nás možná čeká jediná letošní jihomoravská radost. Obhájce titulu Martin Blahynka z Lokomotivy Brno (zcela vpravo) porazil v ústřední partii celého turnaje chrudimského supertalenta Jakuba Půlpána, byť po nečekaném 1. c4 musel tak trochu vařit z vody, a je na nejlepší cestě k další zlaté medaili.

Třetí zprava v čelní řadě vykukuje Jakubův stejně talentovaný brácha Matěj Půlpán, který měl teprve před měsícem 7 let! V této partii ovšem podlehl jinému šachovému zázraku Františku Mrkusovi ze Starého Města. Tomu bude koncem dubna "už" osm a dvě kola před koncem figuruje na vynikajícím 6. místě. Brněnský Adam Dvořák drží 50%.

V D16 vedou velké favoritky Karolína Olšarová (2061) a Kristýna Havlíková (2142), Maruška Ševčíková z Durasu po šňůře 4 výher včera zabrzdila a prohrála s frýdecko-místeckou Miturovou.

V D14 kosí nemilosrdně všechnu konkurenci Karolína Langnerová z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek, která jako jediná z celého MČR má pořád 100% bodový zisk - mimochodem členkám stejného oddílu Rohovské a Novákové patří 2. a 3. příčka. Zkušeným jihomoravským děvčatům Hlaváčkové, Zavadilové a Kuchynkové prozatím chybí půlka do 50%, nezkušená Veronika Bartošová zatím lemuje tabulku.

V početné kategorii D12 vedené tradičním jihočesko-východočeským tandemem Maříková - Johnová zvolnila dvěma porážkami krok Nataša Richterová ze Zastávky, ale buchholz má stále nejlepší z celého turnaje.

V D10 pořádají dostihy Martina Fusková ze Starého Města a Hana Kubošová z Orlové. Mezi sebou remízovaly, zbytek vyhrály a tak bude možná o zlatu rozhodovat nějaká partie z konce startovního pole, která ovlivní buchholz jedné z hráček. Vyškovská Alena Klimecká bohužel po 3. kole z turnaje vystoupila.

V Openu FIDE je v čele podle očekávání Milan Smištík ze Zakřan (spolu se známým teplickým trenérem a činovníkem Vladimírem Hadrabou), v Openu B se mimořádně dobře drží dvanáctiletý Ondřej Strnad z Durasu. Včera si dokonce zahrál na 2. šachovnici.

Jinak to na Seči stále kypí životem, nejen šachovým. O zájmu o doprovodný turnaj ve fotbálku svědčí následující tabulka.

 

Po sportovním vyřádění chutná a jídlo na Seči je tradičně dobré. Dokonce se dají objednat i dětské porce, které se pak od těch "dospělých" moc neliší. Kuchařky mají v jídelně speciální "tabuli cti", na níž pochvalné "reference" nikdy nechybí.

přidal David Ciprys dne 14.03.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009