Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR mládeže v poločase

Mistrovství ČR mládeže na Seči pokračovalo v pondělí dvojkolem a dnes se přehoupne do druhé poloviny. V 8 mistrovských a 2 doprovodných turnajích stále zůstává 6 stoprocentních borců se 4 body.

Stránku MČR s výsledky a on-line přenosy naleznete zde.

Bohužel mezi stoprocentními už není žádný zástupce jižní Moravy. Obhájce titulu v kategorii H10 Martin Blahynka z Loko Brno prohrál včera hrubou chybou s neratovickým Jiřím Rydlem a dnes nastupuje proti svému úhlavnímu rivalovi Jakubu Půlpánovi s úctyhodným ratingem 2005.

Tři body má i nejlepší jihomoravanka - Nataša Richterová ze Zastávky (zleva přihlíží Alžběta Pokorná z Tábora),

která zatím v D12 podlehla jen hlavní favoritce Elišce Johnové z Hořic. Nejvíce (celkem 4) jihomoravských děvčat se sešlo v D14. Velké kamarádky Karolína Zavadilová z Durasu (vlevo) a Lucka Kuchynková z Hustopečí (zády) si to dokonce rozdaly mezi sebou. Na regulérnost dohlížela Jana Hlaváčková z Lokomotivy a úplně vpravo ještě vykukuje dcerka známého mezinárodního mistra Jana Zpěváková.

Co je ovšem kamarádská partie proti tomu, když musí proti sobě zasednout tatínek se synem - stalo se tak v doprovodném openu B a aktéry byli Ondřej a Radek Strnadové z Durasu.

Aby bratro (a sestro) vražedných soubojů nebylo málo, zahráli si v openu FIDE na 5. desce Milan Smištík ze Zakřan a Radka Slepánková z Vyškova.

Jinak to na Seči žije šachem na každém kroku

a díky skvělému travnatému okolí a příjemnému počasí patří k nezbytnému trenérskému vybavení kromě notebooku s databázemi i fotbalový míč (toto opuštěné trenérské pracoviště patří Pavlovi Chrzovi z Ústí nad Labem).

Někteří dokonce spojili šachy s byznysem (což lze v našem komercí a tedy ani sponzory nedotčeném prostředí uvítat) a kromě tradičního prodeje knih nabídli za (skoro) baťovskou cenu 95Kč operativní výrobu originálního kalendáře "Od mistrovství do mistrovství", kde si každý může odškrtávat odtrénované dny do příštího svátku mládežnického šachu a shlížet po celý rok z plakátu sám na sebe, jak letos na Seči tvrdě bojoval.

přidal David Ciprys dne 11.03.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009