Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Fanděte (vice)královně!

Mezinárodní mistryni Evu Kulovanou není třeba představovat, mrknout můžete třeba na článek z loňského Openu Duras. Jeden z jejích fanoušků zaslal adresu pro internetové hlasování v anketě o nejlepšího sportovce kraje Vysočina. Pokud by se čerstvá vicekrálovna českého šachu objevila na dubnovém galavečeru sportovců Vysočiny ve společnosti např. mistryně světa Martiny Sáblíkové, bylo by to šachu ku prospěchu (stejně jako v minulosti v případě Jany Jackové v Moravskoslezském kraji nebo Sergeje Movsesjana na Pardubicku).

Na propagaci šachu je třeba tlačit stále a bez přestání, "Musíš neustále běžet, pokud se chceš udržet na místě..." věděla už před 150 lety jiná královna (znalci vědí, že červená) z Alenky v říši divů.

Červená královna z knížky plné hříček a paradoxů je ideálním průvodcem po článku zaslaném Janem Kalendovským, který kromě dalších hezkých šachových obrázků - moc pěkný je např. zívající Lenin na Capri nebo soustředěný a nesmiřitelný Che Guevara, přináší spoustu "Alenčiných" hříček pro starší a pokročilé (zejména pokročilé v matematice a italštině).

Pozoruhodné na tomto článku je jeho umístění (pravděpodobně v souvislosti s někdejší šachovou olympiádou v Turíně) na webu Institutu pokročilých studií Maria Boella. Šachy, příliš hravé na vědu a příliš vážné na hru, zřejmě jako doplněk i protiváha k exaktnímu vzdělání patří (alespoň na turínské Polytechnice). 

přidal David Ciprys dne 10.03.2008 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009