Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Střípky z jednání republikové komise mládeže

Jak již bylo na těchto webových stránkách informováno, v neděli proběhla na Seči v rámci M-ČR mládeže schůze republikové komise. Nutno ocenit, že komise mládeže byla na svém schůzi téměř plně početně obsazena a jak je dávným zvykem, schůze byla otevřená a přístupná všem zájemcům o mládežnickýc šach. Hosté mohli do jednání komise zasahovat, diskutovat, klást otázky, jediné, co nemohli, bylo hlasování. Řídící schůze pan Říha vedl schůzi demokraticky a slovo dostali všichni diskutující. Diskuse tak byla poněkud zdlouhavá, i když věcná. Ohniví kritici komise mládeže, kteří uveřejňují své názory na diskusních fórech na webových stránkách některých šachových oddílů, opět nevyužili své příležitosti a  zůstali doma, neboť na schůzi žádná přílišná kritika komise mládeže nezazněla.

 

Zápis ze schůze komise se určitě brzy objeví na stránkách ŠSČR, a tak k výsledkům jednání jen stručně:

 

1)      V užším vedení Komise mládeže se vedle dosavadních činovníků objeví nová tvář – ostravský Vladimír Talla, který bude mít na starosti administrativu spojenou s individuálními tréninky a krajskými tréninkovými centry mládeže.

 

2)      Čerpání dotací na krajská tréninková střediska mládeže letos půjde výhradně přes účty krajských šachových svazů.

 

3)      Pracovní sešit pro začátečníky je těsně před dokončením, distribuce bude přes krajské šachové svazy asi v létě tohoto roku – pokud možno tak, abychom se vyhnuli placení poštovného. Cena jednoho sešitu bude činit baťovských 99,- Kč.

 

4)      Šachy v roce 2009 nebudou poprvé součástí letní olympiády dětí a mládeže (koná se v jižních Čechách). Díky iniciativě pana Odehnala se připravují šachy alespoň jako doprovodný program – ovšem bez dotace. Přibližná cena pobytu krajské výpravy bude činit 10.000 Kč. Při orientačním průzkumu, které kraje by se za těchto podmínek zúčastnily, se zástupci krajů rozdělili zhruba na třetiny – první třetina by jednoznačně přijela i za těchto okolností, druhá třetina vyjádřila obavu, že za těchto podmínek přijet nebudou moci, a třetí třetina se nedokázala ihned na místě vyjádřit.

 

5)      Postupový klíč na M-ČR mládeže se rozšiřuje na 24 míst (6 přímých postupů, 8 postupů z M-Čech, 8 postupů z M-Moravy a Slezska, 1 divoká karta pro KM ŠSČR, 1 divoká karta pro pořadatele).

 

6)      Na ME a MS mládeže se bude moci přihlásit každý zájemce, který si to zaplatí (cenový rozdíl mezi těmi, kteří si účast na mistrovství vybojovali, a mezi ostatními zájemci, však může činit i 20.000,- Kč).  Návrh Komise mládeže Jihomoravského šachového svazu, aby na MS či ME se mohli přihlásit pouze zájemci umístění do 5. místa na M-ČR mládeže, protože pak jsou zvýhodňovány děti, které mají bohaté rodiče nebo bohatého sponzora, kdežto otázka šachové výkonnosti, motivace a tréninkové píle jde naprostou stranou, nezískal v komisi mládeže podporu. Zvítězil spíše názor, že účast na těchto vrcholných akcích může být ohromnou motivací pro každého účastníka.

 

7)      Extraliga mladšího dorostu bude od příštího ročníku započítána na FRL. Úměrně tomu se zvýší startovné a startovné bude navýšeno i v I. lize družstev mladšího dorostu.

přidal Miroslav Hurta dne 10.03.2008 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009