Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Dnes na MČR Komise mládeže, zítra dvojkolo

Dnešní prosluněné nedělní dopoledne bylo na MČR mládeže na Seči věnováno 2. kolu, odpoledne se možná lehce zatáhne. Zejména v místnosti, kde běží od 14 hodin rozšířená schůze Komise mládeže ŠSČR, by mohly zaznít i nějaké hromy a blesky. Důvodem je kontroverzní rozhodnutí o dodatečném zařazení některých hráčů, které např. na Novoborském serveru vyvolalo v několika článcích ne méně než 150 příspěvků.

Stránku MČR s výsledky a on-line přenosy naleznete zde.

Prvním nasazeným a největším favoritem nejsilnější kategorie H16 je mnohonásobný mistr ČR z Litovle Jan Krejčí (2357).

Dnes po malé zahajovací psychologické přestřelce ho Tadeáš Klecker zavedl do Philidorovy obrany, která skončila až holými králi - jak je vidět, bojovnost mládeži nechybí.

Druhým nasazeným je Jiří Kočiščák (2242) z Frýdku-Místku, jeden z těch, kvůli kterým to v Komisi mládeže tak zajiskřilo. Zatím má 2 body a jeho návrat domů bez medaile by byl obrovským překvapením.

Jihomoravský zástupce Lukáš Kuchynka "jen" remízoval s pražským Vojtěchem Strakou a má co dohánět.

O kategorii níž podle očekávání "jede" Vojtěch Plát (2289). Dnes překvapivě opustil svého oblíbeného sicilského draka a nekompromisně skočil do Najdorfa s braním 8. ... Dxb2. Po málo důrazném pokračování bílého Pavla Náplavy z Boršic došlo ke kombinační přestřelce, v níž bílému chyběl hlavně čas a zákonitě pak i materiál.

Brněnský Jirka Musil vyhrál s ústeckým Vlasákem a má pěkných 1,5/2. Ještě lépe je na tom Martin Blahynka 2/2 v H10. Tam pravděpodobně rozhodne vzájemný duel mezi dvěma malými velkými talenty Martinem Blahynkou a chrudimským Jakubem Půlpánem. S tím dnes prohrál na první desce Martinův oddílový kolega Adam Dvořák.

Mezi děvčaty se zatím nedaří Marušce Ševčíkové v nejpočetnější kategorii D16 (0/2), naopak svůj výkonnostní skok od minulého roku potvrzuje Nataša Richterová (2/2) v D12. U děvčat v D14 je to tak napůl - Karolína Zavadilová má 1,5, Lucie Kuchynková 0,5 a Veronika Bartošová 0. V D10 má vyškovská Alena Klimecká zatím 1 bod.

Zítra (tj. v pondělí) je na MČR dvojkolo, po němž už budeme téměř v poločase.

přidal David Ciprys dne 09.03.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009