Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Gillarův memoriál vyhráli Hošek a Blahynka

"Gillarův memoriál odstartoval druhou půli KP v rapid šachu jednotlivců. Bezmála stovka startujících našla cestu do hotelu Bobycentrum, kde se tato akce nakonec po dříve avizovaných problémech s prostory přece jen uskutečnila", začíná článek Zdeňka Vojáčka o sobotním turnaji mládeže.

Výsledky turnaje starších žáků naleznete zde.

Výsledky turnaje mladších žáků naleznete zde.

"Po konečném zvládnutí prezentace turnaje starších a mladších žáků odstartovaly s půlhodinovým zpožděním. Během prezence bylo pořadatelům oznámeno, že výprava mládežníků z Břeclavi nedorazí. Pořadatelům se podařilo na turnaj přizvat sourozence Špačekovy ze Slovenska /Trenčianské Teplice/, kteří po celý turnaj hráli na předních šachovnicích.

V kategorii D10 nastoupilo vícero děvčat. Při neúčasti brněnské M. Weberové zvítězila Kristýna Šperková z Vyškova, která se šachu začala věnovat před půlrokem a je velkým příslibem (na následujícím snímku zapisuje partii této copaté naděje její trenér Jan Slepánek). Se ziskem tří bodů obsadila druhé místo Petra Masáková z Adamova a třetí místo získala Paulíková Kateřina ze Sokola Kyjov se 3 body. Domácí Eliška Vavřínková získala 2,5 bodů.

V D12 prvenství uzmula svým soupeřkám již jistá medailistka Nataša Richterová ze Sokolu Zastávka (na následujícím snímku vpravo), která uhrála 5 bodů a obsadila velmi pěkné 5. místo konečného pořadí. Druhé místo při neúčasti M. Štěpničkové z Poštorné obsadila se ziskem 4 bodů domácí Ondrová Kristýna. Třetí Blanka Jurková se dvoumi body skončila hluboko v poli poražených.

V turnaji starších žáků to měla děvčata velmi těžké. Jejich hubené bodové zisky jsou toho důkazem. Pouze v kategorii šestnáctiletých děvčat úspěšně, stejně jako na turnaji v Boskovicích, na špici hrála Tereza Navrátilová ze Sokolu Jedovnice. Se ziskem 5,5 bodu obsadila konečné čtvrté místo. V kategorii D14 se díky absenci domácí Zavadilové /Duras/ stala vítězkou Jana Hlaváčková se ziskem tří bodů. Druhé místo /také 3 body/ obsadila Veronika Bartošová /obě Loko/, třetí místo obsadila gymnazistka Hemalová se ziskem dvou bodů. O tři místa dále, také se dvěma body, skončila Tancerová Marie z Vranovic.

Kategorie mladších žáků měla 53 startujících, a tak byl boj o vítězství velmi v obou chlapeckých kategoriích velmi těžký. Zejména u chlapců v H10, kde obsadil díky lepšímu vedlejšímu hodnocení první příčku domácí R. Zeman /Duras/ před dalším domácím hráčem A. Dvořákem z Loko Brno (na předchozím snímku mu blahopřejí Zdeněk Vojáček a hlavní rozhodčí Ladislav Palovský). Také s 5-ti body obsadil třetí místo Robert Liška z Loko. A čtvrté kyjovký Jagoš o příčku zpět se ziskem 4,5 bodů. Hosté ze Slovenska startovali v této kategorii, Marcel Spacek uhrál 6 bodů a obsadil 2. místo konečného pořadí, Oliver Spacek po prohře s Marcelem získal 5 bodů a obsadil 8. místo konečného pořadí.

Martin Blahynka (napředchozím snímku uprostřed) získal plným ziskem prvenství v turnaji mladších žáků, byť v partii s Richterovou stál na pokraji prohry. Soupeřka však pochybila, Martin získal figuru a partii vyhrál. Druhý se ziskem 6-ti bodů skončil Jan Skalka z Veselí n.M. a třetí se ziskem 5-ti bodů Jirka Suchomel z Loko. Na pěti bodech v turnaji skončil také Musil ze Sokolu Zastávka na konečném 9. místě.

V H14 se také urputně bojovalo. Turnaj se stal kořistí mladíku domácí Lokomotivy. S náskokem půl bodu a třetím místem v konečném pořadí zvítězil J. Musil (na předchozím snímku uprostřed) před svými pronásledovateli Lukášem Sikorou /oba Loko/ a Ondřejem Strnadem /Duras/, oba 5 bodů. Pět bodů ještě získali Michal Lapúník /Mor. Slávia/ a veselský Borufka.

Absolutním vítězem turnaje se stal Martin Hošek se ziskem 6-ti bodů jen díky lepšímu vedlejšímu hodnocení před Radkem Přibylem /oba Loko/.

Následující, již předposlední turnaj seriálu, Memoriál Jana Krejčího, se uskuteční 5.4. na ZŠ TGM v Rajhradě. Propozice najdete na místní webu, stejně jako na webu ŠK Lokomotiva Brno."

přidal David Ciprys dne 03.03.2008 | sekce: Soutěže mládeže