Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Mistryní ČR žen Kateřina Němcová

Finálové partie MČR žen byly hlavní událostí středečního dění v Havlíčkově Brodě. Ranní partie skončila po boji remízou, ovšem odpoledne to náměšťská Eva Kulovaná nezvládla už v zahájení a osmnáctiletá Pražanda Kateřina Němcová ji postupně vysbírala a celkem hladce zavěsila rozhodující bod.

Stránku MČR najdete zde.

On-line partie mužů najdete zde.

On-line partie juniorů najdete zde. 

On-line partie žen najdete zde. 

Podobný průběh měl i zápas o 3. místo, kde po dopolední půlce přehrála odpoledne Hana Kubíková Kateřinu Čedíkovou. V každém případě to všem děvčatům slušelo a i kulisa tohoto MČR byla mnohem atraktivnější než v minulosti. Pořádat přebor žen společně s muži bude určitě i do budoucna prioritou.

Zklamání poražené finalistky Evy Kulované se snad zmírnilo u stolku pořadatelů, kde to vypadá, že Petr Laušman odpočítává docela pěkných pár českých na stole.

Není vyloučeno, že odpoledne chyběla oběma méně šťastným finalistkám podpora jednoho z kandidátů na kouče ženské reprezentace. Dopoledne nejprve psychologicky podpořil Kateřinu Čedíkovou, "Neboj, vyhraješ!",

aby pak před příchodem Kateřiny Němcové ještě takto nenápadně do ouška opakoval připravené varianty Evě Kulované.

Odpoledne se už Vojta nemohl věnovat spoluhráčce z prvoligového družstva Gordic Jihlava Evě Kulované ani kolegyni z mateřského oddílu Sokol Klatovy Katce Čedíkové, protože čelil v patrně rozhodující partii celého MČR juniorů Cyrilu Ponížilovi. Partie začala menším šokem, když Ponížil po 1. e4 uchopil královského pěšáka a vypustil ho ruky hned na následujícím políčku - viděli jste hrát Cyrila někdy něco jiného než Sicilskou?

Francie však Ponížilovi nesedla, koncovku s pěšcem méně také nesehrál zrovna mistrovsky, takže už to vypadá, že novým mistrem se stane ten nejmladší... Jinak se tabulka pěkně rozdělila na "profíky" (Plát, Krejčí, Ponížil, Kočiščák a Rojíček) a "amatéry", kterýžto odstup se v posledních kolech určitě nezmění.

Muži si vzali v 9. kole malý time-out, jediným hrdinským bojovníkem byl podle očekávání Jiří Štoček, který na "designovaného" přeborníka vyrukoval s Holandskou, ale Vlastimil Babula hraje v Havlíčkově Brodě ve velké formě a nakonec zapůlil z pozice síly a tím prakticky definitivně rozhodl o svém letošním titulu.

přidal David Ciprys dne 21.02.2008 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009