Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

K vrcholu míří Babula a Plát, ženy dnes o titul

Jednobodový náskok GM Vlastimila Babuly po 8. kole nenechává nikoho na pochybách, že mistrovský titul v soutěži mužů míří opět na Moravu a bude po všech stránkách v nejlepších rukou.

Stránku MČR najdete zde.

On-line partie mužů najdete zde.

On-line partie juniorů najdete zde. 

On-line partie žen najdete zde. 

Souboj Davida s Goliášem připomínal včerejší duel Vlastimila Babuly (vpravo) s Vladimírem Tallou. Nádhernou partii v níž si bílý s Sicilce "ani neškrtl" vyhrál, jak jinak, David.

Fenoménem juniorů je čtrnáctiletý Vojta Plát, který je pro některé lehce kontroverzní postavou, ale po letošním MČR už mu nikdo neupře punc vycházející šachové hvězdy první velikosti. Jeho zdravě agresivní hra i přesvědčivost a rychlost, se kterou drtí své starší spoluhráče, je letos doslova fascinující. Rozhodují psychologické vítězství s prvním nasazeným Janem Krejčím dosáhl Vojta včera dopoledne už v 11. tahu, kdy neváhal investovat do soupeře pěšce za aktivitu vrcholící kombinačním ohňostrojem. Partii si určitě přehrejte. Odpoledne už se Vojta viditelně méně soustředil a s jiným talentovaným mladíkem Jiřím Kočiščákem (vlevo) prohrál celkem zbytečně.

Vedle Vojty má k juniorskému titulu blizoučko i extraligou dospělých protřelý Cyril Ponížil (vlevo proti Roubalíkovi), ten má ale všechny rozhodující partie ještě před sebou. S Vojtou hrají dnes od 15,00.

Ačkoliv do sebe junioři řežou jako řezníci, zlínská trojka Ponížil, Roubalík a Šenkýř si dává remízy prakticky bez hry. Na MČR by to asi chtělo více profesionality.

Českou šampiónku žen budeme znát už dnes! Kateřina Němcová nebo Eva Kulovaná? Ať už to bude kterákoliv z nich, bude finálová účast pro obě dvě dalším povzbuzením k útoku na zdánlivě nedobytný trůn Jany Jackové coby nekorunované české šachové královny.

Hana Pirklová i Soňa Pertlová sice skončily už základní skupině, ale je na ně pěkný pohled s výhledem na divácké zázemí.

Diváci se v Havlíčkově Brodě nenudí (jistě poznáváte vlasáče IM Bernáška a vousáče IM Klímu).

Když se některá partie hraje dlouho, umí být v "hledišti" pěkně narváno.

Diváky lákají pořadatelé dalšími akcemi - např. doprovodný blicák vyhrál IM Petr Pisk (uprostřed), před domácím juniorem Filipem Valou a IM Jiřím Jirkou.

přidal David Ciprys dne 20.02.2008 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009