Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Omluva čtenářům za výpadek webu, a co dál?

Kolaps serveru chess.cz v době konání tří republikových šampionátů a vrcholící sezóny soutěží družstev je prekérním faux pas a pravidelní čtenáři si kromě omluvy zaslouží i ujištění, že k něčemu podobnému v budoucnu už nedojde.

Zřejmě hlavní problém je v současnosti v odlišnosti pohledů na podobu internetového zpravodajského servisu. Web ŠSČR je koncipován jako prostorově úsporná, převážně textová nástěnka plnící (v poslední době určitě velmi dobře) roli přehledného souhrnu výsledků, dokumentů, schůzovních zápisů, kontaktů a všech dalších "oficiálních" informací ze (svazového) šachového dění. Programově však rezignuje na jakoukoliv interaktivitu (stránky nemají ani diskusní fórum).

Stránky (některých) krajských svazů běžící na stejném serveru však zvolily zcela jiný směr s důrazem na komentáře, fotografie a rozměrnější přílohy. Když přidáme stále vyšší návštěvnost na dbchess.cz (kde běží vynikající databáze hráčů a soutěží) nemohlo to skončit jinak než "konfliktem" mezi objednanými službami serveru a požadavky návštěvníků.

Viditelné problémy s přístupem do databáze soutěží v neděli večer a rychlostí aktualizace výsledků (vedoucí soutěží skutečně nejsou lenoši a nemohou za to, když se výsledky zadané v 18,00 objeví na webu až o půlnoci) se objevily už koncem loňské sezóny a loni v létě zaskočil všechny krajské administrátory úsečný mail webmastera ŠSČR, že mají během několika dnů omezit využívaný prostor na 100MB, jinak mohou být nadlimitní části prostě smazány.

Po ostře nesouhlasné odezvě se podařilo největším "hříšníkům" (jižní Morava a střední Čechy) své soubory promazat na požadovanou úroveň, ale od té doby zejména jihomoravské stránky opět notně nabobtnaly. Bohužel žádné odezvy se nedočkaly opakované dotazy k ŠSČR, zda bude (případně i s příspěvkem "nadlimitních" krajů) navýšen webový prostor nebo ŠSČR trvá na omezeních a tedy de facto na přesunu některých webů na jiný server.

Snad se vše konečně vyřeší a srovná na sobotní Konferenci. Komentář z webu ŠSČR "Důvodem blokace byla nepřiměřená a server zcela zatěžující návštěvnost, jenž způsobovala jeho nedostupnost ... Navštěvnost se v neděli odpoledne pohybovala okolo cca 200 - 250 návštěvníků za minutu, tedy cca 5 přístupů za sekundu..." je určitě nedůstojný organizace, pro niž internet otevřel možnosti jako před žádným jiným sportovním odvětvím.

přidal David Ciprys dne 20.02.2008 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009