Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Nejlepší příprava na MČR? Simultánka!

Počet on-line přenosů z Mistrovství ČR mužů v havlíčkobrodském hotelu Slunce se už od čtvrtka 14 února zdvojnásobí - k mužům přibydou i junioři a dorostenci.

Pozoruhodnou přípravu na MČR zvolil nejmladší účastník a současně i jeden z favoritů Vojtěch Plát. V pátek 8. února vyrazil z Prostějova do Vsetína na simultánku, v níž nebyl ve svých 14 letech zkoušeným žáčkem, ale hlavním aktérem!

Vojtův tatínek k simultánce píše, "Slíbil jsem její sehrání  dědečkovi od Ondřeje Karlíka, jak mi teď napovídá Vojta, vloni na MČR mládeže na Seči. Simultánky se zúčastnilo 19 hráčů. Od dětí až po hráče 2.ligy.

Vojta vyhrál 14 partií, 4 remizoval a jednu, kterou měl nejjasněji vyhranou, vlastní chybou prohrál. Simultánka měla nádhernou atmosféru. Tiskovou konferenci, kterou řídil sám místostarosta pan Gajdůšek, doplnili novináři a na Vojtu se hrnula jedna otázka za druhou...

Pokud se rozhodnete přiblížit Vojtu i u Vás dětem, určitě si Vojta najde čas a přijede si zahrát další simultánku. Ve Vsetíně se opravdu předvedli a zvolili nádherné prostředí malého sálu v kulturním domě."

Hvězdička televizní talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím se předvedla v nejlepším světle, o čemž svědčí nejen doprovodný komentář k zaslaným fotografim, "Posílám nějakou fotku na uchování vzpomínky ze šachového souboje v Kulturním domě. Fotky zasílá dědeček, co se ptal mladého, kdy má čas na rošťárny, či zda se mu zamlouvají blondýnky či tmavé ženy. Je to strašně příjemný mladíček a na svůj věk velmi ukázněný a hovorný. Taťko - dobrý a odpovědný výrobek."

Druhým dokladem o úspěšnosti akce je dlouhý a čtivý článek ve Valašském deníku pod názvem Místostarosta Gajdůšek dostal šach mat.

Nyní už je hrdina simultánky

společně s dalšími 11 juniory a dorostenci v Havlíčkově Brodě a zítra od 15 hodin uvidíme, zda mu tato originální příprava vyšla lépe než ostatním.

Mezitím skončilo druhé kolo MČR mužů. Na start jediných dvou rezultativních partií tohoto kola se můžete podívat na fotografiích,

Štěpán Žilka - Vladimír Talla

Jiří Štoček - Igors Rausis

zafandit si lze tradičně v novoborské on-line diskusi .

přidal David Ciprys dne 13.02.2008 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009