Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Kandidátku do VV ŠSČR vede Vlastimil Sejkora

Nadcházející volební konference ŠSČR (vypukne v sobotu 23.2.2008 v Havlíčkově Brodě) už má svou webovou stránku s přehledem materiálů. Dlouho diskutovanou volební tajenku naprosto nečekaně vyřešila kandidatura Vlastimila Sejkory na místo předsedy svazu.

Tím byl pro republikový tým zachráněn jen těžko nahraditelný hospodář Jindřich Papay, jehož komunikační problémy s předsedou STK Pavlem Chrzem i některými dalšími členy VV byly v poslední době často přetřásaným veřejným tajemstvím. Naopak musel odejít Pavel Chrz, který na jedné straně nemá ve všeobecném rozhledu o nesmírně široké oblasti STK konkurenci, ale jeho lehce chaotický styl práce řadu kolegů těžce znervózňoval.

Novým předsedou STK by se měl stát dosavadní člen STK zodpovědný za soutěže družstev Lukáš Jandourek z Neratovic (na snímku ho vidíme vpravo dole při proslavené scéně "člověče nezlob se" z loňské STK řešící rozdělení družstev do skupin 2. ligy).

Další důležitou změnou je náhrada Bohumíra Sunka v čele Komise rozhodčích Ladislavem Palovským, kterého do této funkce navrhl JmŠS.

Dosavadní předseda Petr Herejk se přesouvá na místo místopředsedy a generálního sekteráře, kteroužto funci de-facto vykonával i dosud vedle svého předsedování.

Vlastimil Sejkora (sedí vlevo na loňském ME jednotlivců v Drážďanech)

je v šachovém hnutí přes svou drobnější postavu po všech ostatních stránkách "těžkou vahou". 57 letý mistr FIDE z Děčína (mimochodem právě odtamtud je o něco mladší majitel brněnského Bobycentra Daniel Šorm) se do historie šachu zapsal svým nekompromisním nástupem do čela tehdejšího Českého šachového svazu a ŠSČR na společné konferenci obou územních svazů ve Znojmě počátkem roku 1999.

Ve "válce" s tehdejším vedením Moravskoslezského šachového svazu neváhal zablokovat veškeré příjmy plynoucí do šachového svazu a šachy se opět jednou dostaly do televize - vzájemná trestní oznámení podaná oběma předsedy ČŠS i MŠS se stala jednou z nosných relací hlavního večerního zpravodajství.

Po uklidnění situace přivedl do šachu cca 300,000Kč sponzorských peněz (partiáře s logem Kooperativy jsou občas k vidění i dnes) a na konci roku 2000 předčasně z pracovních důvodů své angažmá v šachových funkcích ukončil.

Bohatou podnikatelskou aktivitu především v pojišťovnictví (vzpomeňme na sponzora MČR mužů v Brně, mezinárodní pojišťovací makléřskou firmu GrECo a vítězství Vlastimila Sejkory ve V.I.P. turnaji) v poslední době omezil, resp. své majetkové účasti odprodal a vrhl se opět na šachy. To je určitě dobrá zpráva pro všechny, kteří očekávají od předsedy tvrdší boj o sponzory, televizní sekundy a novinové centimetry čtvereční, prostě o lepší pozici šachu před veřejností.

Na druhé straně může leckdo i narazit. Za vstřícným zevnějškem se skrývá tvrdý vyjednavač, který nemá ve zvyku prohrávat a vzdávat se svých cílů. Boj zastánců nízkých členských příspěvků a současného systému hodnocení soutěží družstev bude krušný... Je-li však neústupnost spojena s férovou otevřeností, může to leckomu i imponovat.

Slabým místem nového předsedy je jeho předlistopadová minulost, kterou se však nijak netají. Zcela nepochybně ji delegátům Konference popíše stejně otevřeně jako kdysi na památné Radě MŠS v Přerově začátkem roku 2000, kde na jeho adresu padala stejně tvrdá slova jako v diskusi na dnešních Novoborských stránkách.

Z ostatních materiálů budou asi delegáti nejvíce kulit oči na návrh Ekonomické směrnice. Navrhovatelé si zřejmě vzali příklad z letošní rekordní lednové inflace a pokud delegáti svolí, budou se platit členské příspěvky 200, 100 a 20 Kč (místo dosavadních 100, 50 a 10), hradit poplatek za Elo 10Kč (místo dosavadních 5Kč), mírně si připlatí družstva v 1. a 2. lize (i když zrovna tento návrh č. 7 je poněkud zmatený) a hlouběji do peněženky budou muset sáhnout i rodiče dětí, byť tabulkové odměny většinou vyžadují jen individuální trenéři nejvyšších kvalifikací.

přidal David Ciprys dne 09.02.2008 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009