Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V KP škol vítězí Žabčice, Zastávka a Jaroška

Dnešní krajské finále Přeboru škol v šachu mělo reprezentativní účast 30 školních týmů, když z oprávněných družstev vzdala účast předem jen ZŠ Kyjov v prostřední kategorii a těsně před soutěží se rozpadl jeden z favoritů středních škol Gymnázium Vyškov.

Poměrně značný počet účastníků nepřivezl předepsaný materiál a tak nevyhnutná otočka auta do hrací místnosti Tatranu Poštorná a zpět zdržela zahájení o více než půlhodinu. Končilo se však v termínu, nejmladší kategorie stejně jako loni předběhla středoškoláky (kteří hráli stejným systémem) o celá 2 kola.

V nejmladší kategorii docela překvapila Základní škola ze Žabčic, kde se však sešli samí "závodní hráči" z mládežnického kroužku Pavla Šťastného z Vranovic a velká vyrovnanost dětí (bez jediné zápasové prohry) rozhodla o přesvědčivém vítězství.

O druhé a třetí místo soupeřily (převážně) dívenky ze ZŠ Břeclav Slovácká

s Rájcem-Jestřebí. Rájecká škola však se všemi nejbližšími konkurenty prohrála svorně 1:3, což vysoké výhry se zadními celky nemohly vynahradit a těsně přišla o druhé postupové místo. Suverénem soutěže z řad jednotlivců byl lídr ZŠ Kuřim Tadeáš Boček se stoprocentním výsledkem na první šachovnici. Hrálo 9 družstev každý s každým 2x15 minut.

V kategirii 2. stupeň ZŠ byl podobnou individualitou kapitán vítězného celku Gymnázia Zastávka Rudolf Zezula. Sedm bodů ze sedmi partií (tady se hrálo švýcarem 2x20 minut) je v silné konkurenci skvělý výsledek.

Společně se Zastávkou se výkonnostně oddělila ZŠ Brno Křídlovická (kapitán Eda Meduna) a obě školy mohou zabodovat i v celostátním kole v Olomouci.

Středoškoláci měli hlavního favorita v obhájci titulu Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše Brno.

Turnaj byl pro ně příjemnou procházkou a tak si mohli dovolit dokonce i prohru v posledním kole od druhých chemiků ze SPŠCH Vranovská v Brně 0:4 (na snímku lídři obou týmů Jaroslav Hejný a Bronislav Pochylý hrající na pódiu).

Laxnost vítězů vyvolala samozřejmě zklamané pohledy třetí SOŠ Strážnice i pořadatelů a po vzájemné otevřené výměně názorů z očí do očí snad všichni odjížděli se závěrem, že se sice nestalo nic proti pravidlům, ale bojovnost až do konce je ctností mládí a zdobí každého vítěze.

Jinak se ale v příjemném prostředí Domu školství v Břeclavi bojovalo jako o život (i když někteří na snímku by se už nejraději viděli někde ve zpátečním vlaku nebo autobuse)

a silně převažující spokojenost hráčů, vedoucích a nakonec i pořadatelů by rozhodně měla být motivem pro další školy k zapojení do této soutěže - po pravdě řečeno, je jich zoufale málo.

Partie z první šachovnice středoškoláků naleznete zde.

přidal David Ciprys dne 23.01.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009