Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vánoční turnaj on-line

Jubilejní 30. ročník Vánočního turnaje mládeže v Břeclavi vylepšili pořadatelé on-line přenosem výsledků a partie z první šachovnice.

Výsledky turnaje Talentů můžete sledovat zde.

Výsledky turnaje Nadějí můžete sledovat zde

On-line přenos partie z 1. šachovnice turnaje Talentů sledujte zde - 1. kolo, 2. kolo, 3. kolo, 4. kolo, 5. kolo, 6. kolo, 7. kolo

Původní úmysl tvořit i celý článek o turnaji on-line vzal nakonec za své, protože provozování této činnosti čas od času "shodilo" přenos partií. Partie z druhého kola se z těchto důvodů ani nedochovala. Na druhé straně si účastníci mohli zásluhou Pavla Jamricha a jeho kvalitního notebooku a projektoru čas od času prohlédnout na plátně aktuální tabulku mládežnického turnaje při MČR v blesku v Praze. Nejvíce příznivců měl loňský vítěz Vánočního turnaje Cyril Ponížil, ten ovšem přesně v době zahájení pravidelných vstupů vyrobil "velkou rošádu" a propadl se z prvního místa až kamsi na na konec první desítky. Ovšem polovinu zástupců Jihomoravského a Zlínského kraje v TOP10 kvitovali všichni s velkým uspokojením.

Turnaj v krásném sále s tradičním vánočním stromkem a netradičně ostrým obrazem na plátně začal bohužel malým rozhodcovským faux pas, když se v počítači zamíchaly předem zaslané přihlášky s reálnými příchozími a výsledkem bylo několik "mrtvých duší". V mladším turnaji se dokonce přelosovávalo rozehrané 1. kolo. Pak ale už šlo vše jako na drátkách a pořadatelé začali litovat, že zrušili tradiční doprovodnou řešitelskou soutěž, když se časový plán nejen dohnal, ale dokonce i lehce předehnal.

Ve starším turnaji talentů byl papírovým favoritem Pavel Náplava z Boršic, který si také prvních 6 kol odseděl na pódiu - na snímku proti (jak jinak než žlutému) Adamovi Šimoníkovi z Veselí nad Moravou.

Kosa na kámen narazila v předposledním kole, kdy favorit prohrál s Jiřím Musilem z Lokomotivy Brno a propadl se až na 7. příčku. Čelo turnaje se tím neuvěřitelně srovnalo - prvních 6 hráčů docílilo stejného zisku 5,5 bodu. Nejlepší buchholz měl Lukáš Fusek ze Starého Města (vpravo přijímá pohár z rukou hlavního losovače Michala Mráky, v pozadí jistě poznáváte svítit tuto stránku).

Druhé a třetí místo si rozdělili Jiří Musil z Lokomotivy a Petr Bílek z Veselí (ve žlutém).

Další dvojicí v pořadí byli Barbora Kolomazníková ze Zlína a Erik Pfeffer z Boršic.

V mladším turnaji Nadějí si nejvýše nasazený Vojtěch Dobeš vítězství sebrat nenechal. Nejvážnější překážkou mu byl stříbrný medailista z podzimního mistrovství Moravy Adam Dvořák z Lokomotivy Brno. Vzájemný souboj na snímku vyhrál Dobeš hrající s bílými.

Absolutně se nedařilo mistru ČR Martinu Blahynkovi. Po dvou bláznivých prohrách skončil až 9. Naopak nejpříjemnějším překvapením byl vítěz mezi sedmiletými František Mrkus, který má perfektní "tah na bránu" a se 6 body ze 7 skončil celkově 3.

Františka vidíme v defilé vítězů zcela vlevo, vedle něj Vojta Dobeš, Lukáš Fusek, Adam Dvořák (vítěz do 9 let), Jiří Musil (vítěz do 11 let), Barbora Kolomazníková a Nataša Richtrová (nejlepší dívka v mladším turnaji).

Mimochodem děvčata Vánoční turnaj nejednou vyhrála, letos se zvláště těm v mladším turnaji dařilo více laškovat s rozhodčími než drtit soupeře.

30 let je pro turnaj mládeže docela dost. Tak doufejme, že ještě pár let vydrží a nesloží jej např. nečekané letošní dorovnání pronájmu městského sálu na plnou taxu, která činí 700Kč na hodinu...

přidal David Ciprys dne 15.12.2007 | sekce: Soutěže mládeže