Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na přeboru škol Břeclavska překvapil Drnholec

22 družstev a 92 soutěžících v okresním kole Přeboru škol v Břeclavi je v rámci kraje i republiky nadprůměr, ale pořád jde jen o zlomek školní mládeže, který se podaří touto finančně nenáročnou a přitom vysoce motivující akcí oslovit.

Losovací nádobíčko si dnes v Domě školství v Břeclavi rozbalil tradiční pořadatelský tým z Tatranu Poštorná a zvládl 7 kol na 2x15 minut v tradičně rychlém rozmezí od 9 do 13 hodin. Vítězové si odnesli diplomy a sladké ceny a dvojice postupujících do krajského kola v každé kategorii i pořádný kus odhodlání poprat se i tam o slušný výsledek. "Válečně porady" před posledním kolem v mimořádně vyrovnané prostřední věkové kategorii byly ze strany některých pedagogů tvrdým psychologickým koučinkem, za jaký by se nemuseli stydět ani promotéři chessboxingu.

Nejmladší věková kategorie měla jen 4 družstva, která se rozdělila na 2 poloviny. ZŠ Břeclav Na Valtické

byla přece jen o chloupek vyrovnanější než ZŠ Břeclav Slovácká. Ta by se skvěle uplatnila v dívčím přeboru, protože v jejím pětičlenném týmu startovala 4 děvčata. Loňský vítěz ZŠ Hustopeče Nádražní a ZŠ Drnholec měly tentokrát ztrátu mnoha jezdcových délek.

Prostřední kategorie 2. stupeň ZŠ byla už zmiňovaným nervákem, kde mezi čtyřmi vítěznými družstvy rozhodl o pořadí jediný půlbod. Obrovským překvapením i pro samotné rozhodčí, kteří vysledky pro jistotu několikrát zkontrolovali, bylo vítězství ZŠ Drnholec.

Sympatický tým účastnící se školních přeborů pravidelně (většinou s několika družstvy) posílený téměř neprůstřelným lídrem s exotickým jménem Lam Nguyen si však vítězství určitě zasloužil. Stejným bodovým ziskem postoupila do krajského kola ZŠ Břeclav Kupkova. O půl bodu zaostala ZŠ Břeclav Komenského, která odehrála soutěž prakticky ve třech a na první desce měla absolutně nejúspěšnějšího hráče soutěže Petra Floruse (7/7).

Středoškoláci se tradičně soustředili na nekonečný a nekonečně prestižní souboj mezi břeclavským gymnáziem a průmyslovkou, doplněný sázkami, zda se podaří Tomáši Vrzalovi z Obchodní akademie zopakovat předchozí hattrick, kdy 3x za sebou docílil na první šachovnici stoprocentního bodového zisku. Po loňském intermezzu se na okresní trůn vrátili gymnazisté,

když průmyslováci hned v prvním kole docílili na jedné šachovnici místo matu pat (ten je málem stál titul) a vzájemný zápas, který měli rozehraný na vítězství, dokázali nakonec jen zremízovat 2:2. Štafetu stoprocentního lídra převzal od Tomáše Vrzala Jiří Kratochvíl (vlevo, vedle Michal Mráka)

a vysloužil si za to nejnovější česko-anglickou knihu GM Tomáše Poláka o boji věže se dvěma lehkými figurami.

přidal David Ciprys dne 21.11.2007 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009