Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Triumf Zlínska ve Žďáru

Polovina ze šesti juniorů a dorostenců postupujících do finále MČR ze Zlína, dva ze Starého Města a jediné (poslední postupové) místo pro "zbytek světa" - drtivý finiš borců ze Zlínského kraje byl velkým zadostiučiněním pro oddíly, kde úspěch v extralize dospělých (u Starého Města dočasně v 1. lize) a v  soutěžích mládeže berou jako takřka rovnocenné cíle své oddílové činnosti (což je na rozdíl od šachu naprostou samozřejmostí u všech velkých sportů).

Mimochodem na Zlínsku vzali velmi vážně i projekt krajských center talentované mládeže, o čemž se můžete přesvědčit na krajských stránkách (škoda, že Zprávě CTM 1-07 se moc nechce otevírat, ale dá se stáhnout a prohlédnutí určitě stojí za to.)

Výsledky Polofinále MČR H18+H20 a Finále MČR D18+D20 hledejte zde.

V dnešním závěrečném kole se Žďár nad Sázavou rozhodl ukázat všem, co je to Vysočina.

Uvnitř Hotelu Jehla však panovala stabilní příjemná atmosféra okořeněná přichystanými pěknými cenami.

Turnaje si všimla i Česká televize, minimálně "V šachu" na ČT 4 určitě pár záběrů uvidíme.

Nezpochybnitelným vítězem turnaje vedoucím od prvního do posledního kola se stal hlavní favorit Cyril Ponížil ze Zlína (na snímku vlevo sleduje lehce nestandardní pozici svého oddílového kolegy Martina Šenkýře).

Právě Šenkýř byl asi nejspokojenějším účastníkem turnaje. Proseděl jej většinou na 2. šachovnici hned za Ponížilem a vítězstvím v posledním kole jej dokonce bodově dostihl. Stal se také nejúspěšnějším hráčem kategorie H20, byť v tom, zda kategorie dvacetiletých a osmnáctiletých hodnotit zvlášť, dohromady, či nějak kombinovaně neměli na počátku turnaje jasno ani rozhodčí (STK se o tom přela řadu měsíců a zcela jednotný názor nejspíš nemá dosud).

K první šestici z Polofinále (Ponížil, Šenkýř, Uřičář, Dvouletý, Roubalík, Štukner) se v únorovém finále v Havlíčkově Brodě připojí přímo postupující Kočiščák, Příborský Krejčí a Biolek a dva hráči s divokou kartou. V H20 má nejvyšší Elo IM Štěpán Žilka (pomineme-li Viktora Lázničku, za Žilkou pak IM Martin Petr), v H18 vedou (po přímo postupujícím Krejčím) Rojíček a Plát. Prozatím poslední zavřené MČR juniorů a dorostu se hrálo v roce 2004 v Karlových Varech.

Mistryní ČR juniorek se stala Soňa Pertlová z Třince (na předchozím snímku vedle Šenkýře), mistryní ČR dorostenek Kateřina Palková z Klatov.

Z ostatních účastníků turnaje je třeba vyzvednout teprve devítiletého Jakuba Půlpána (21. místo, 5,5 bodu) z Chrudimi, z něhož šachový talent doslova tryská, podobně jako kdysi z Davida Navary. Péči o talenty měli ve Žďáru pevně v rukou Evžen Gonsior (se svým typickým výrazem, který může vyústit v široký úsměv košaté pochvaly i ve velmi jízlivou poznámku o úrovni hry)

a Lukáš Klíma, který na poslední chvíli skvěle nahradil Sergeje Berezjuka (jak vidíme na předchozím snímku, byl na blízku i další mezinárodní mistr - David Kaňovský).

Termín turnaje uprostřed čtvrtletních školních písemek a těsně před mistrovstvím světa mládeže vyvolal řadu diskusí, ale jinak šlo určitě o nadprůměrně dobré vykročení do nové soutěže. Díky za to patří kolektivu vedenému Václavem Paulíkem z KŠS Vysočina. Na stránkách tohoto kraje naleznete i další informace, mimo jiné kompletní sbírku 333 partií, která se na webu objevila doslova pár minut po skončení turnaje.

Následující mládežnickou akcí je mistrovství světa, které začíná už příští víkend v turecké Antalyi.

Na stránky MS se startovní listinou se můžete podívat kliknutím na logo akce. Tak ať vydrží forma a počasí, na snímku vypadá pětihvězdičkový all inclusive Hotel Limra & Alinda Beach jako z pohádky.

přidal David Ciprys dne 10.11.2007 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009