Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachisté a nešachisté ve Znojmě, Líšni a Tišnově

Těžkou chybou bylo by přehlížení a nedocenění příznivců královské hry, kteří „jsou neregistrovaní a tudíž se nemohou účastnit mistrovských soutěží“, šachovou silou mnohdy končí u nejnižších výkonnostních tříd, ale mají šachy rádi a jsou ochotni pro ně něco udělat.

Šachová událost v reprezentativních prostorách znojemského kláštera Louka


za účasti více než 50 čtyřčlenných týmů z Česka, Maďarska, Rakouska, Slovinska, Itálie a Německa běží právě dnes a zítra. Že o ní nic nevíte? Inu jde o pravidelné setkání partnerských středních škol ze Znojma, Koperu, Vídně, Mezöberény, Benátek a Kolína nad Rýnem. Duší těchto neformálních poznávacích a jazykových kurzů na šachové bázi konaných střídavě v jednotlivých zemích je profesor znojemského Gymnázia Dr. Polesného pan Vlastimil Ježek.

Sledovat tuto obrovskou a krásnou akci lze na speciální stránce, kde můžete virtuálně navštívit i hlavní pozoruhodnosti královského města Znojma.

Dalším „anonymním“ šachovým příspěvkem je záznam v Encyklopedii města Brna (šachový dopisovatel tohoto díla Jan Kalendovský tvrdí, že s ním nemá nic společného), kde v sekci „Události“ figuruje u dne 3.1.1926 položka „Založení šachového klubu Brach v Líšni“. Tehdá šlo ještě o samostatný a svébytný městys, nikoliv o bludiště betonových obrů táhnoucí se jako had na východním okraji Brna od obzoru k obzoru.


Když už si počtete o 80 let starém zakládání Spolku šachistů v hospodě u Válků v Líšni, zkuste mrknout i na podstatně mladší (30 letou) historii šachového klubu v Tišnově zveřejněnou na 16. straně posledního čísla Tišnovských novin.

přidal David Ciprys dne 19.10.2007 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009