Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Tomáš Polák a věž proti dvěma figurám

Měnit nebo neměnit dvě lehké figury za věž? Začátečníci tak s oblibou činí, pokročilejší jim to vymlouvají a co na to velmistr? Úřadující český šampión a šéftrenér Brněnské šachové školy Tomáš Polák právě vydává reprezentativní publikaci Věž proti dvěma figurám.

 

 

Dvojjazyčný je nejen název knihy, ale i celý její obsah. Tím se stává ideálním vánočním dárkem nebo turnajovou cenou i pro zahraniční přátele a účastníky turnajů.

 

Tomáš Polák pověstný svým přísně logickým pohledem na šachovnici a vytříbeným pozičním citem je tím pravým autorem pro téma zdánlivě málo efektní, ale zato nesmírně náročné. Hodnotit materiálně nevyrovnaná postavení pokročilé střední hry a koncovek s pěšci na obou stranách – to si může dovolit jen skutečný mistr.

 

Kniha tak má šanci stát se kapitálním dílem na poli dosud neoraném nejen v rámci českého prostředí. Více se dozvíme z odborné recenze, která vyjde během několika dnů.

 

Už dnes si však můžete knihu objednat. Do své nabídky ji zařadil internetový obchod sachy.biz a případní zájemci o autogram nejspíše uspějí i přímo na adrese velmistra.

 

Kniha má 348 stran, je rozdělena do dvou částí a 26 kapitol. Je v ní využito 249 partií, klíčové pozice jsou zobrazeny na více než 400 diagramech.

 

Doporučená cena knihy je 560Kč, po internetu ji můžete mít doma do 3 dnů za 499Kč.

přidal David Ciprys dne 18.10.2007 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009