Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Ambice na ME mládeže? Letos celkem vysoké!

Debata "Tátové, šachové orgány a mládežnický šach" na diskusním fóru moc netáhla a nejspíš potvrdila sestupnou tendenci "masové" práce s mládeží nejen v našem kraji. Ovšem v jiných sportech to není jiné, "Letos jsme se na tréninku ještě nesešli...", lamentují v naší TJ volejbalisté a vlastně skoro všichni, kdo nemají zajištěn přísun potěru ze specializovaných fotbalových, hokejových nebo atletických tříd.

Na druhé straně, mrkněte na sestavu 22 členné (!) výpravy dětí, které právě dnes ve středu a zítra ve čtvrtek vyrážejí na "Evropsko prvenstvo u šachu za mlade" v chorvatském přímořském letovisku Šibenik.

U poloviny jmen z tohoto seznamu si okamžitě vybavíte tatínka (u některých i maminku), kteří nechybí na jediné špičkové akci svých potomků a jsou jejich hlavními kouči a sponzory. Asertivní rodiče, jak je známe třeba z tenisu, budou zřejmě i v šachu přibývat.

Nakonec rodiče svým nadaným dětem nejlépe rozumí. A že to ty skutečně nadané děti nemají jednoduché, si můžete přečíst v internetovém vydání zářijového čísla zákaznického časopisu operátora Vodafone (po otevření stránky klikněte vpravo nahoře v menu na ČILICHILI, "Nedovedu si představit, že bych se živil jako vědec, na to nemám dost nadání. A zároveň mě trápí představa, že jako šachista nebudu užitečný, že nebudu k prospěchu. Že to úsilí, které do mě rodiče a prarodiče vložili, je mnohem větší, než nakolik jsem lidem pomohl já..." - to je celý David Navara. 

Hlavním naším želízkem v chorvatském 800 členném mumraji bude obhájce loňského stříbra Vojta Plát. Srpnová příprava v Srbsku pod dozorem (byť jen symbolickým) samotného Anatolije Karpova

byla podle výsledku prvního turnaje Grand Prix ČR "Baštincův memoriál" v Bezměrově úspěšná, tak hodně zdaru!

Ovšem ani ostatní se nechystají být otloukánky borců ze "šachově vyspělejších" zemí. Populární junior z letošního MČR mužů Jiří Kočiščák (14 let) bude mít nesmírně težkou úlohu v kategorii H18, ale "silná trojka" Jan Krejčí, Lukáš Kuchynka a Tomáš Pecha v kategorii H16 by měla rozhodně tvrdit muziku v polovině startovního pole nad 50%.

Podobně by se mohlo dařit dvěma patrně nejtalentovanějším zástupcům "české šachové školky", teprve devítiletým Martinu Blahynkovi a Jakubu Půlpánovi.

Ani mezi ostatními není vyložený outsider. Mají-li rodiče chuť a peníze poslat své dítě poznávat a dobývat svět, je to určitě velké plus pro ně i pro královskou hru.

Pořadatelům z přímořských rezortů v Chorvatsku, Řecku nebo Španělsku můžeme jen závidět. Jejich kapacity jsou po hlavní sezóně prakticky nevyčerpatelné. Kde bychom u nás v září umístili 1200 hráčů a trenérů! Hotelový komplex Solaris složený z 5 samostatných hotelů s 1300 komfortně vybavenými pokoji leží jen 50 metrů od moře.

Mistrovství Evropy začíná prvním kolem v pátek 14.9.2007 v 15,00. Sledovat ME a fandit našim borcům můžete po kliknutí na logo v úvodu článku nebo zde.

přidal David Ciprys dne 12.09.2007 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009