Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Umíte Fischerovy šachy? Sledujte dnes Navaru!

Patrně všichni o Fischerových šachách slyšeli, někteří je možná i hráli, ale velmi pravděpodobně je ještě nikdo neviděl v přímém přenosu - dokonce ani přenosový mistr Petr Zálešák. Tvrdí ovšem, že vše bude OK. Přesvědčíme se dnes od 14. hodin, kdy začíná přímý přenos ze závěrečného dne ČEZ Chess Trophy 2007 (klikněte na logo akce).

Zda se bude rozestavení figur losovat pro každou ze 4 partii zvlášť nebo poběží všechny ze stejné výchozí pozice, to teprve uvidíme.

V každém případě jsou Fischerovy šachy novinkou i pro většinu hráčů Trophy a David Navara musel všem zapůjčit několik svých pariářů, aby se mohli alespoň trochu připravit. Přesto se čeká z jeho strany "masakr", který zahájil už včera.

Shorta přehrál nejdříve bílými v "odloženém" Marshallovi a poté i černými ve Francouzské, kterou asi Davídka viděl hrát málokdo. Kdoví, jestli se mu nervozitou netřásla ruka a pěšec mu z ní nevypadl o políčko dříve . Teprve v poslední partii (opět Francouzská) se Shortovi podařilo uhájit remis.

Jan Timman

byl včera ještě nemilosrdnější než ve čvrtek a nadělil Janě Jackové "kanára" 3:0. Ta to naštěstí bere s nadhledem a v pohodě.

V pohodě je evidentně i Nigel Short, který nemá (nebo nechal doma v Anglii) hvězdné manýry a je naprosto bezprostřední a komunikativní vůči všem ve svém okolí. Takto se nechal zvěčnit s Petrem Zálešákem před poslední včerejší partií (zatímco Davídek dle svého zvyku ráznými kroky kroužil okolo pódia s jen občasnou zastávkou, aby se přeptal přítomných, zda nechtějí zodpovědět nějakou otázečku, na kterou po partii už nebude čas).

přidal David Ciprys dne 01.09.2007 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009