Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Ve Znojmě vyhrál Trenčín

Ve dnech 18. až 25. srpna se v sále Agrodomu ve Znojmě uskutečnil již 15. ročník šachového turnaje Znojemská rotunda. Turnaj byl hrán švýcarským systémem na 9 kol a byl započten do mezinárodního žebříčku. Letošní ročník byl poznamenán neúčastí některých pravidelných účastníků. K šachovnicím zasedlo 34 hráčů ze 13 oddílů. Většina hráčů byla domácích, ale přijelo i několik hráčů z nejvzdálenějších koutů republiky a 6 hráčů ze Slovenska. Dobře odstartovala nasazená jednička domácí Jan Dočekal (SPgŠ + G Znojmo) a zároveň i organizátor turnaje (na snímku hraje bílými s Liborem Dvořákem, po jeho levici Karel Horák ml.).

Po výkonu 5 bodů z 5, ale zakolísal a musel dohánět dvoubodovou ztrátu což se mu už nepovedlo. Nakonec se musel spokojit 6,5 body a s 2. místem za vítězem Stanislavem Šlackým z Trenčína,

který se do čela dotáhl nenápadným finišem v předposledních kolech a v posledním už mu stačila remíza k samostatnému prvnímu místu. Celkově tak získal 7 bodů. Na třetí místo se dobrým výkonem ve druhé půlce turnaje probojoval Libor Dvořák z TJ Znojmo, který měl 6,5 bodu ale horší pomocné hodnocení. Turnaje se zúčastnilo i mnoho mladých hráčů, kteří někdy dávali zkušeným a starším hráčům dost zabrat. Nejlépe z nich nakonec skončil slovenský Peter Joštic na 4. místě, ze znojemských mladíků to byl Luboš Hemala na 10. místě. Na závěr nezbývá než poděkovat za podporu Šachovému sdružení Znojmo.

Věcnou tiskovou zprávu zaslanou Honzou Dočekalem doplňuje jeho osobnější komentář: „Bohužel se mi nepodařilo zvítězit v posledním kole v souboji o 1. místo, ale to se nemuselo vůbec dít, neměl jsem zbytečně prohrávat v 6. a 7. kole. Turnaj nakonec vyhrál Slovák Šlacký. Dobře začal Horák Karel jun, ale stejně jako Šnorek nezvládl závěr. Naopak dobře zafinišoval Libor Dvořák. Z mého pohledu byla důležitá partie druhého kola kdy jsem porazil Fojtíka s věží a jezdcem méně - ne že bych se tím chtěl chlubit  - partii jsem sehrál otřesně a Fojtík mi tím daroval víceméně bod. Naopak nejvíce si cením partií s Ivanem Chalupou a s Liborem Dvořákem z předposledního kola, kdy jsem zahrál výborně pozičně, což u mě není zvykem. Tyto partie ale ještě nejsou k dispozici k přehrání, bulletin na internetu jsem prozatím skončil nějakým 3. kolem, pak už jsem na to vůbec neměl čas. Jinak turnaj proběhl v přátelské a pohodové atmosféře.“

Závěrečná slova ředitele turnaje potvrzuje i jeden ze slovenských hostů Miloš Blažek. Jako jednomu z favoritů se mu absolutně nedařilo, ale mail zaslaný pořadatelům určitě potěšil (na snímku hraje Blažek bílými s Petrem Dunglem, za nimi dvojice Daniel Kyselka a Oldřich Dobeš).

„Tak jako po minulé roky, aj tento rok sa zúčastňujeme Znojemskej rotundy. Na turnaj pricestovalo zo SR 6 hráčov. Všetci sú členmi šachového klubu ŠK Trenčín. Turnaj sa pravidelne uskutočňuje v příjemnom prostredí, tak poviedac v rodinnej atmosfére. V Znojme sa cítime dobře a preto na tento turnaj prichádzajú každý rok okrem pravidelných účastníkov aj nové tváre z nášho šachového klubu. A v tomto trende by sme chceli pokračovať aj v buducnosti. Šachu zdar, Miloš Blažek.“

Mnohaletý účastník - turnaje se zúčastnil již 12x.

Výsledky naleznete zde, více o turnaji se dozvíte na Dočmenových stránkách.

přidal David Ciprys dne 25.08.2007 | sekce: Turnaje