Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Mistr Evropy a šachové království Harry Pottera

Skvělé vítězství Jaroslava Olšara na mistrovství Evropy nevidomých a zrakově postižených by snad mohlo pomoci k většímu zviditelnění soutěží handicapovaných šachistů, jichž jsou Brno a jižní Morava poměrně častým hostitelem - zásluhou zejména Františka Blatného, Jana Kalendovského a Zdeňka Horáka.

Jedna šachová zviditelňovací souvislost se váže i k místu konání právě skončeného mistrovství Evropy - městečku Durham v severovýchodní Anglii. Po chodbách,

síních a nádvořích místní normanské katedrály z přelomu 11. a 12. století

totiž kráčel a běhal Harry Potter se svými nerozlučnými kamarády Hermionou a Ronem ve filmu Harry Potter a kámen mudrců. Shodou okolností se do vysílání televize Nova dostal tento kultovní snímek včera večer a děti i dospělí si mohli vychutnat mimo jiné i jednu z nejdramatičtějších scén - šachovou partii s obživlými kamennými bojovníky.

Kdo tuto "Skandinávskou" bitvu s dobrým koncem pro černého propásl, může se na její začátek podívat kliknutím na obrázek.

Vzhledem k tomu, že Harry Potter je dnes celosvětovým fenoménem a vzorem snad pro každé malé (často i značně přerostlé) dítě a šachová hra se v něm objevuje hned na několika místech, mohl by to být docela dobrý námět k přilákání potěru do šachových kroužků. Září je za rohem a náborový leták s Harrym Potterem či šachový turnaj o kouzelnický klobouk Harryho Pottera by se rozhodně neměl minout účinkem. To by v tom musel být zlý čaroděj Lord Voldemort, aby se něco takového nezdařilo...

přidal David Ciprys dne 25.08.2007 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009