Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Jaroslav Olšar mistrem Evropy

Dnes okolo 19. hodiny bude v severoanglickém Durhamu dekorován nový mistr Evropy nevidomých - Jaroslav Olšar! Žije sice v Karviné, ale v Brně 5 let studoval (a hrál za Universitu Brno) a je velmi častým hostem brněnských soutěží nevidomých.

Když v červenci vedl český tým na Poháru předsedy Českého svazu zdravotně postižených sportovců, ještě to vypadalo, že se do Anglie přesune většina zahraničních účastníků, zatímco náš úspěšný reprezentant zůstane doma.

Nakonec se dobrá věc podařila a v typicky anglickém prostředí koleje St. Aidan`s dosáhl Jaroslav Olšar životního úspěchu. Na výsledky, partie i poměrně bohatou fotogalerii se můžete podívat na stránkách organizace B.C.A.

Na předchozím snímku z posledního kola právě začíná rozhodující boj bílými figurami s úřadujícím mistrem Velké Británie nevidomých IM Colinem Crouchem (2370). Jaroslav Olšar byl mezi 80 hráči z 25 zemí až 8. nasazeným, 5 hráčů se honosilo titulem IM a vedoucí Rus Jurij Meškov měl rating 2418. Před výkonem našeho reprezentanta nezbývá než smeknout.

Pořádající kolej St. Aidan`s je součástí Durhamské university, která vznikla okolo proslavené Durhamské katedrály.

Tento skvost normanské architektury byl vztyčen zhruba mezi léty 1093 a 1133 a tyčí se naproti Durhamskému hradu založenému ještě o několik let dříve samotným Vilémem Dobyvatelem (po anglicku též Vilémem Levobočkem - William the Bastard).

Pokud zejména těm mladším interiér katedrály něco připomíná,

pak se pravděpodobně nemýlí! Právě tady chodil do Bradavické čarodejnické školy Harry Potter - většina školních scén se natáčela právě zde, v triforiu a v kapitulní síni.  

přidal David Ciprys dne 23.08.2007 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009