Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachový pozdrav z Jeseníku

Pod záštitou města Jeseník se konal ve dnech 11.-19.8.2007 v kongresovém sále lázní již XVII. ročník šachový turnaj "O putovní pohár lázeňského města Jeseník". Pohlednici z turnaje zaslal Stanislav Vémola - na prvním snímku radnice s nově opraveným hotelem Slovan v pozadí.

V turnaji FIDE OPEN za účasti 76 hráčů vedl startovní listinu hráč ze Šachové školy Panda Rychnov Polák Zeberski Jakub s elem 2437 (na snímku hraje proti pozdejšímu vítězi IM Milanu Babulovi),

 

v obou turnajích startovalo po 7 hráčích z Polska. Turnaj navštívila početná skupina hráčů z Jihomoravského kraje, 9 jich hrálo Fide OPEN a 5 hráčů národní OPEN.

Kongresový sál byl zcela zaplněn, 8 šachovnic z "A" hrálo na podiu,

nejlepšímu hráči z JmŠS Laďovi Urbancovi

se dařilo, nikdy z podia "nespadl" a v posledním kole velmistrovskou remízou s Milanem Babulou čekal, jak dopadnou další partie. O pořadí rozhodovala při stejném počtu bodů pro stanovení pomocného hodnocení až skoro poslední dohrávaná partie na 27. šachovnici.

V národním OPENU se v předposledním kole s pozdějším vítězem Zdeňkem Třetinou vymstila neznalost pravidel doposud vedoucímu Poláku Andrzeji Olszowskému,

který protestoval po překročení času proti razantnímu ukončení partie rozhodčím p. Jardou Kořínkem.

Zkušený hráč ze ŠK 64 Brno p. Karel Zejda se po zaváhání v prvních kolech šňůrou výher v závěru vyhoupl až na 12., poslední finance beroucí místo. Na snímku p. Tomáš Čermák z MKS Vyškov galantně nabídl remíz s kvalitou méně hráčce Michaele Gilíkové z Poruby a svou šarmantností ji skutečně přesvědčil, aby nabídku přijala - kdo by neodolal.

Účast mladých hráčů z Ostravska byla přínosem a činila mnohým velké problémy.

Výsledky Fide Openu naleznete zde, výsledky národního Openu naleznete zde.

přidal David Ciprys dne 21.08.2007 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009