Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Schütz v encyklopedii, Kalendovský mezi šedesátníky

Dr. Ignatz Schütz, vůdčí postava brněnského šachu desátých a dvacátých let 20. století, se 80 let po smrti (zemřel 12.8.1927) dočkal zápisu do prestižní Encyklopedie dějin města Brna, v níž prostor pro šachové veličiny byl prozatím nulový (dole výstřižek z novin Kurýr 1924).

Radostná zpráva o zařazení Schütze do encyklopedie dorazila k žadateli Janu Kalendovskému jen pár hodin před jeho dnešními 60. narozeninami - překrásný dárek.

Originály partiářů Olexa - Alatorcev a Bondarevský - Hostinský ze zápasu Brno - Moskva 1946 skončí za okamžik ve vedlejším pokoji napěchovaném od podlahy ke stropu šachovými knihami a archiváliemi a my se nemusíme bát, že by nebylo o čem z bohaté brněnské šachové historie psát. Gratulujeme také, ať zdraví slouží a knihy i články přibývají!

Když jsme u Brna, šachu, historie a brněnské Encyklopedie, určitě stojí za zmínku, že hlavní sídlo brněnského šachu v éře "předBobycentrové" je vlastně historickou raritou. Zámečnická ulice (tedy v německém Brně Schlossergasse) totiž ve zdraví přežila stavební i přejmenovávací zásahy všech nespočetných režimů a nese své jméno nepřetržitě od 14. století! Takových svědků minulosti zbylo jen pár.

Určitě ji najdete i na tomto "leteckém snímku." Zámečnická prostě byla a bude, starší už je v Brně jen - např. hra v šachy ...

přidal David Ciprys dne 20.08.2007 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009