Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

OPEN Dubňany skončil, příště má být ještě lepší

Osmý ročník OPENu Dubňany dnes skončil 7. kolem a spokojenost drtivé většiny účastníků hned pořadatelé využili k pozvánce na další ročník, který už má svůj termín - 7.-11.5.2008. Jak trefně poznamenal zástupce dubňanské radnice, příští devátý ročník bude velmi významný, protože bude přípravou na jubilejní desátý!

Šéf turnaje Petr Galuška

zajistil kromě příjemného hracího sálu v Kulturním domě a slušných finančních cen i věcné ceny pro všechny přítomné, zpravodajství v místním tisku i televizi, časem bude i CD s fotkama a partiovým bulletinem - nezbývá než popřát jemu, otci i synu Matušinům a všem ostatním pořadatelům hodně energie do příště, kdy se možná dočkáme turnajů dvou - FIDE a národního.

V posledním kole se opět bojovalo jako o život, ovšem o vítězi už bylo prakticky rozhodnuto. Milan Smištík s nejvyšším buchholzem si mohl dovolit luxus rychlé půlky s Janem Tesařem a už se jen těšit na pohár a obálku s 5000Kč.

 

Ke druhému místu by remíza stačila i Vojtovi Plátovi, ten však nenechal nic náhodě a svého oddílového kolegu a blicařského partnera Jaroslava Sháněla nemilosrdně sejmul.

Turnaj se hrál současně jako přebor okresů Hodonín a Břeclav. "Už to mám v kapse",

mohl se usmívat dorostenecký přeborník Hodonínska Filip Taptič z ŠK Hodonín, který se svým ELO 1552 udělal proti soupeřům s průměrem 2013 celkem neuvěřitelných 4/7. Mužským přeborníkem se stal další mládenec Jan Píštěk z Veselí nad Moravou.

Zcela nečekaného vítěze měl i přebor Břeclavska. Radim Ciprys ze Sokola Lanžhot (1734)

porazil v posledních 3 kolech hráče s ELO 2050, 2060 a 2081 (tím posledním byl jeho hlavní konkurent Josef Mayer z Poštorné) a vešel se do první desítky mezi hráče o 300 a více bodů bohatší.

Nezbývá než doporučit návštěvu stránek ŠK Dubňany a Chess-results a zapsat si do kalendáře termín příštího ročníku.

přidal David Ciprys dne 08.05.2007 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009