Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na republikovém mistrovství škol II. stupně skončili naši zástupci hluboko v poli poražených

Již pomalu tradicí se stávají mládežnické přebory, které organizuje Beskydská šachová škola v Malenovicích. Zázemí hotelu s přijatelnými cenami pro děti skýtá na šachové poměry velmi dobře vybavené prostory ke hře a není divu, že frýdeckomístečtí šachosté směřují řadu svých pořadatelských aktivit právě sem.

V uplynulých dvou dnech zde proběhlo republikové finále škol II. stupně ZŠ. V devítikolovém švýcarském klání Gymnázium Frýdek-Místek před ZŠ Boršice a ZSP Český Těšín. Našim zástupcům se již tolik nedařilo. ZŠ Strážnice skončila na 20. místě (zajímavý výsledek - šest bodů zde na poslední šachovnici dosáhl Martin Chovanec) a Gymnázium Židlochovice dokonce až na posledním 26. místě ( z tophoto družstva pouze Jiří Musil na první šachovnici dosáhl alespoň 50% bodů). Účast v silném turnaji slouží dětem k získávání zkušeností a k odrazovému můstku k ataku na vyšší místa v příštích letech. Zda to bude platit i pro tato naše družstva, je zatím ve hvězdách, protože sestavy obou škol v hojné míře tvoří děti, které výkonnostní šach nehrají, a proto příležitostí ke zlepšování mají opravdu jen minimum. Ledaže by to bylo impulsem k hlubšímu zapojení těchto dětských týmů do našeho výkonnostního mládežnického života... Vždyť přece postup do nejvyšší republikové soutěže je sám o sobě velkým úspěchem a svědčí o tom, že zde děti s talentem pro šach skutečně existují. Ujme se jich někdo?

přidal Miroslav Hurta dne 26.04.2007 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009