Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Konference ŠSČR měnila Ekonomickou směrnici

Jednoznačně nejlépe připravenými účastníky výroční konference Šachového svazu ČR, která proběhla v sobotu 14.2.2004 v "šachové" kavárně Evropa v centru Pardubic, byli zástupci Komise mládeže. Dlouho dopředu vybubnovaným návrhům obhajovaným s neústupnou rázností Miroslavem Hurtou a s neodolatelnou upřímností Antonínem Surmou účastníci konference zcela podlehli. Legislativní smršť v oblasti členských příspěvků a poplatků byla tentokrát (po několika letech neúspěšného projednávání prakticky týchž návrhů) odhlasována s takovou rychlostí a jednoznačností, že většina oponentů jen němě zírala. Členské příspěvky v symbolické výši 10Kč byly rozšířeny z kategorie do 10let na veškerou mládež do 18 let. Maximální vklady do Extraligy, 1. a 2. ligy byly zvýšeny o 25-60% s tím, že mládežnické oddíly (tj. oddíly vysílající svá družstva nebo jednotlivce do vyšších soutěží mládeže) budou mít 50% slevu. Byly zvýšeny tabulkové odměny trenérům a lektorům školení a v návaznosti na to i poplatky za školení trenérů. S mládeží se svezli i důchodci, kteří jsou nyní od 70 let registrování zdarma. Jedinou změnou, která neprošla o pouhé 3 hlasy, bylo paušální zvýšení členských příspěvků o 10Kč, jehož výtěžek by byl rozdělován grantovým způsobem mezi mládežnická centra. Všechny tyto změny platí až od dalšího registračního termínu, tj. od 1.3.2005. Co však platí ihned je finanční sankce za nesplnění registračních povinností do 1.3.2004. Oddíly, které se tentokrát opozdí budou upozorněny upomínkou v hodnotě 500Kč, pokud nezaplatí ani do 1.7.2004, bude druhá upomínka stát 1000Kč.
Zbylé jednání se neslo v poklidném duchu, který nenarušila ani výměna názorů na poněkud kontroverzní zprávu Revizní komise, která kritizovala řadu formálních nedostatků v účetních dokladech. V pozadí byla však spíše nedostatečná komunikace mezi Revizní komisí a Výkonným výborem a tak výměna názorů připomínala hádku dvou hluchých.
Hospodaření za rok 2003 skončilo přebytkem, ačkoliv rozpočet byl plánován jako ztrátový. Jak si všimli někteří účastníci, hospodář ŠSČR, dbalý šetrného nakládání s prostředky, je při sestavování rozpočtů snad až příliš pesimistický v plánování příjmů a paušálních výloh. Výsledkem je pravidelně velká úspora, aniž by se to promítlo do nutnosti omezovat plánované činnosti. Pozornosti delegátů však neunikla zamlžená situace okolo financování Haly Sazka stejně jako nejasnosti okolo možných legislativních úprav ve zdaňování činnosti této organizace. To by v budoucnu mohlo nabourat rozpočet šachového svazu těžko představitelným způsobem. Delegáti přijali usnesení vyzývající Výkonný výbor ČSTV aby nepřipustil situaci, kdy by splácení úvěrů Sazky nebo provoz její haly měl jít na úkor peněz na sportovní činnost.
Jihomoravští zástupci se pochlubili, že díky iniciativě a kontaktům pana Luboše Kuchynky se pravděpodobně šachy dostanou na program 2. Olympiády dětí a mládeže v Brně v roce 2005. Tato akce pro cca 4500 dětí mnoha sportovních odvětví s předpokládaným rozpočtem okolo 16 milionů korun má být velkolepou oslavou a propagací olympijských myšlenek mezi mládeží.
Neplánovaně brzy (před 16 hodinou) se účastníci mohli začít rozcházet a kdyby jihomoravským delegátům neujel dřívější vlak doslova před nosem, mohli být s průběhem a výsledky konference maximálně spokojeni. David Ciprys si opět sedl do pracovního předsednictva, aby přicmrndával řídícímu schůze Rostislavu Svobodovi, Miroslav Hurta se tradičně ujal funkce sestavovatele usnesení v návrhové komisi a tentokrát se k němu přidal i David Hampel. Nuž uvidíme za rok na konferenci volební!

přidal David Ciprys dne 15.02.2004 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009