Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Polák jede, Blatný brzdí

MČR mužů má stále problémy s "internetovým krytím" odpovídajícím významu této akce. Výsledky z pátku ani soboty nebyly na oficiálním webu MČR ani druhý den ráno. Holt není nad širší pořadatelský kolektiv, jeden člověk takovou akci rozhodně neutáhne.

Co funguje zatím perfektně je přenos partií, kterému vládne "náš" Petr Zálešák. Pokud si on-line přenos spojíte s pravidelnými skoky na stránky Novoborského ŠK, kde průběh partií komentují v reálném čase desítky příspěvků (není problém se také aktivně zapojit), je požitek téměř dokonalý.

V sobotu večer se konečně rozjela i fotogalerie. Ze včerejšího kola si můžeme prohlédnout např. zahájení klíčové partie Jiřího Štočka (vpravo) a Tomáše Poláka,

která pro brněnského borce skončila pernou, ale zaslouženou remízou a Tomáš se tak pomalu, ale jistě stává aspirantem na některé z předních umístění.

To Pavel Blatný po 4 krátkometrážních remízách dostal poměrně tvrdou ránu od Vlastimila Babuly. Dnes hraje Blatný s benjamínkem Kočiščákem, tak má možnost vrátit se na 50%.

Třináctiletý Jirka Kočiščák z Frýdku-Místku (vlevo)

se včera opět bez bázně a hany vrhnul na Leonida Vološina, investoval do něj jednoho a vzápětí i druhého pěšce, ovšem po nepřesnosti v časovce musel rychle kapitulovat.

Jednoznačně nejzajímavější partií aspirující na cenu za krásu byl souboj Pavla Šimáčka (vpravo) a Marka Vokáče.

Skvělá "poziční" oběť dámy, po které se černé figury vyrojily jako včely z úlu, zatímco bílá dáma v ofsajdu čekala na svůj trapný konec, to byla skutečně lahůdka pro labužníky nejvyšší kategorie.

Nejsmutnějším hrdinou včerejšího kola byl Robert Cvek,

ještě před 2 koly hlavní apirant na titul. V partii s domácím pražským JJ (Jiřím Jirkou) se nějak zapomněl vyvinout a soupeř mu přes svou obvyklou časovku nedal energickou hrou žádnou šanci.

Podobně zklamán musel být i Tomáš Oral.

Neortodoxní bílá sicilka s obětí pěšce překvapila zřejmě hlavně jeho samého. Když soupeř z pevné pozice vystrčil první tykadlo, stálo to bílého kvalitu a pak už to šlo s pozicí rychle  kopce.

přidal David Ciprys dne 11.02.2007 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009