Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na MČR vede jih Moravy ve smířlivosti

Maratón nevyhrává ten, kdo se utrhne hned po startu, ale ten, kdo má nejvíce sil ve finiši, soudí zřejmě oba jihomoravští zástupci ve finále MČR mužů v Praze. Pavel Blatný o tom musí něco vědět, přebornické tituly má 4 a medailí z MČR celkem 8!

K zisku 50% potřeboval zatím v průměru jen 14 tahů. Tomáš Polák se zapotil mnohem více, ale výsledek (3 remízy) byl nakonec stejný.

V dnešním 4. kole však nepochybně narazí kosa na kámen. Polák hraje bílými s Cvekem a Blatný se Štočkem. Pokud si oba bojovníci k pohledání nevyberou s černými figurami time-out za včerejší dobrodružství, bude to pěkná mela.

Na oficiálním webu MČR fotogalerie pořád nefunguje, proto pár dalších informací slovem i obrazem:

Nepochybně nejsledovanější partií včerejšího 3. kola byl principiální souboj Jiřího Štočka

s Leonidem Vološinem.

Loni Štoček jako hlavní favorit (a hlavní bojovník) MČR skončil až ve 2. polovině tabulky, zatímco Vološin se proremízoval až k bronzové medaili. Rozhodující pro konečné účtování byla tehdy právě partie Štoček - Vološin, v níž bílý překročil únosné riziko a rychle prohrál.

Nikdo nepochyboval, že i letos půjde Štoček raději na hranici prohry než by soupeři daroval remízu. Černý vypadal opět nadějně, ale ve vrcholné časovce si Štoček po kombinační zápletce vytvořil volného zajíce v dámské koncovce, překvapivě snadno ukryl krále před věčnými šachy a bylo po partii.

Druhým včerejším vítězem byl nejzkušenější účastník Marek Vokáč,

kterému se přes jisté nesnáze podařilo udolat benjamínka Jirku Kočiščáka.

První půlbod odebral vedoucímu hráči celkového pořadí Robertu Cvekovi Pavel Šimáček.

Pozoruhodné je, že Cvek už podruhé za sebou bojoval o výhru v materiálně nevyrovnané koncovce nestejných střelců. Tentokrát byli pěšci moc roztrhaní a o výhře si mohl nechat jenom zdát.

 

přidal David Ciprys dne 09.02.2007 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009