Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na MČR mužů hájí jih Moravy 2 velmistři

Mistrovství ČR mužů má v posledních letech stoupající trend i zvuk. Loňské brněnské je ještě v dobré paměti (i díky skvělé knize Rošády pod Špilberkem), letošní pražské popojelo vpřed zejména cenovým fondem (195,000Kč) a přes neúčast Davida Navary (nehledě k jeho studijním povinnostem je jeho "tržní cena" nad možnostmi všech českých pořadatelů vícedenních turnajů) je sestava s 8 hráči přes 2500 velmi reprezentativní.

Mimochodem, že se hraje bez Davida Navary, si ihned všimla většina komentářů v médiích. Jeden z nich naleznete např. na jednom z nejnavštěvovanějších serverů www.centrum.cz. Článek o MČR najdete zde. Z něj vede odkaz na rozhovor s Davidem Navarou, který začíná "Díky němu se šachy po letech dostaly na přední místa tuzemských sportovních zpráv..."

Jih Moravy reprezentují jediní dva zbývající "pravověrní" Brňáci - velmistři Tomáš Polák a Pavel Blatný. Při troše nadhledu by k nim šlo zařadit i vedoucího muže papírového pořadí velmistra Vlastimila Babulu.

Tomáš Polák vyfasoval pro první kolo neprůstřelného Leonida Vološina - vzpomeňme na jeho loňské komentáře pro diváky "Proč byla zase remis? Mohl jsem hrát tam i tam, to je všechno ještě teorie, ale je teprve první (druhé, třetí atd.) kolo..." Totálně zablokovanou pozici se lámat přes koleno nechtělo ani jednomu z velmistrů. Podívejte se sami.

V příštím kole hraje Tomáš bílými s Šimáčkem (ten prohrál v úvodním kole s Oralem) a lze se jen vsázet, zda černý zvolí taktiku hop nebo trop (to by zrovna proti pevnému Polákovi nemuselo dopadnout dobře), nebo zkusí remízový beton na uklidnění (to ovšem nemá černý zrovna v povaze).

Pavel Blatný

s Janem Votavou dokončili už ve 13. tahu přechod do koncovky, kterou tahat dál byla jen ztráta času. V dnešním 2. kole hraje Pavel černými s Vološinem, očekávat o moc více tahů se nedá.

Posledním jihomoravským želízkem v Praze je Petr Zálešák, bez jehož zkušeností s on-line přenosy by snad podobná akce ani nemohla proběhnout. Jemu patří velký dík také za fotografie.

přidal David Ciprys dne 07.02.2007 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009