Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V extralize neslavně, napraví to blesk?

Letní přestupní termín proměnil loňské extraligové brněnské Pendolíno na dýchavičný motoráček, který se nebezpečně blíží k výhybce odbočující do 1. ligy. Tak doufejme, že v průběhu soutěže ještě fírové brněnské Lokomotivy opatří svému stroji pár koní navíc a ztrátu někde doženou. Dva hlavní tahouni - velmistři Tomáš Polák a Pavel Blatný ve včerejším prvním kole absentovali a heroické výkony ostatních (remíza Lukáše Řehůřka s polským velmistrem Jedynakem 2559 nebo výhra Petry Blažkové s IM Nedělou) na obrovskou převahu Labortechu Ostrava v Elu i mezinárodních titulech nestačily.

Všem, kteří dnes sami nehrají, lze vřele doporučit přímý přenos partií z utkání kola mezi 1. ŠK Novoborským a Rapidem Pardubice, který začíná na novoborských stránkách v 10,00.

Včerejší nervy drásající závěr partie Kalod - Šuráň za stavu 4:3 doplňovaný průběžnými komentáři v diskusním fóru byl stejně napínavý jako televizní přenos ligových mačů ve fotbale nebo hokeji. Mimochodem televize by měla dnes v Novém Boru natáčet záběry pro pořad V šachu a když vše dobře dopadne, mohly by se záběry aktuálně objevit i v hlavním večerním zpravodajství ČT 1.

Jihomoravské debakly v extralize by snad mohlo napravit blížící se MČR v bleskovém šachu (9.12.2006 v Praze), jehož propozice uvolnil ŠSČR teprve včera - najdete je v rubrice Kalendář. Bronzovou medaili obhajuje Tomáš Polák a diváci loňského památného finále v paláci Žofín před začátkem oslav 100. výročí šachu v ČR si vzpomenou, že alespoň ke stříbrné medaili za bezkonkurenčním Davidem Navarou měl skvěle hrající Tomáš skutečně blizoučko.

Kromě Poláka je v nominaci pro MČR mužů pouze velmistr Pavel Blatný. Mezi ženami je nominována WIM Petra Blažková a do výběru dorostenců do 18 let se vešli Lukáš Kuchynka, Tomáš Mudra a Karel Kratochvíl. Jedno místo nominované krajským svazem pravděpodobně obsadí Milan Kratochvíl.

Z MČR bude vysílán přímý televizní přenos štábem ČT 4. Pomalu se vyplatí si tento kanál pořídit. Možná neškodí občas po takové akci poslat do televize maila, že to bylo skvělé, aby tam nedošli k závěru, že to nikdo nesleduje a příště neposlali štáb natáčet na fotbal.

přidal David Ciprys dne 05.11.2006 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009