Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Mistrovství Moravy ve znamení vyrovnanosti

Byť mělo právě skončené Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v Rosicích u Brna ve všech kategoriích kromě H14 jasného lídra, jehož vítězství bylo zřejmé několik kol předem, celkově se dá hovořit o mimořádné vyrovnanosti.

 

Bohužel to byla spíše vyrovnanost v průměru. Žádný z favoritů (snad kromě těch suverénních vítězů) neměl nic jistého a poměrně hrubé nedostatky se vyskytovaly i mezi nejlepšími. Mezi chlapci se o 12 medailí rozdělilo 11 oddílů, jediný Frýdek-Místek vybojoval medaile dvě. V postupech na Mistrovství ČR byl nejúspěšnější Moravskoslezský kraj (8) před Zlínskem (7). Borci z Olomouckého kraje a Vysočiny vybojovali 5 postupů a na dně této statistiky se bohužel ocitl pořadatelský Jihomoravský kraj s pouhými 3 postupy - Jiří Musil a Karel Svoboda z Lokomotivy Brno v kategoriích H12 a H14 a Jiří Kratochvíl z Tatranu Poštorná v kategorii H16. Dlužno však dodat, že osmiletý Martin Blahynka pohrdl snadnou medailí z kategorie H10 a zkoušel štěstí mezi čtrnáctiletými výrostky.

 

Jirka Musil (vlevo) splnil postupový úkol,

 

ale ke kýžené medaili přece jen něco chybělo. Další zástupce brněnských železničářů

(na snímku to bohužel není vidět, ale reprezentační tým Lokomotivy Brno se právě účastní výstavy lokomotiv na rosickém zámku) Václav Ondračka zůstal těsně za branami postupu.

 

Nesmírně talentovaný, ale o to nevyzpytatelnější Karel Svoboda (vlevo, vpravo Martin Blahynka)

 

měl určitě na víc, ale tak trochu se spokojil se stříbrem v hrsti před zlatem na střeše.

 

V nejstarší kategorii H16 se o 2.-3. místo na buchholz rozdělil stále se lepšící Jiří Kratochvíl (vlevo)

 

ale na body to bylo místo až šesté. Jirka poněkud tápe v zahájení, ale má velkou fantazii, chuť bojovat (remízy nebrat, na snímku bedlivě zkoumá, jak zapůsobilo gambitové pokračování na lídra turnaje) a hlavně se stále se zlepšovat. Na MČR rozhodně nebude patřit k outsiderům.

 

Reputaci si domácí napravili v turnaji dívek, ale to je nepostupová soutěž a vše se ukáže až na jarním MČR. Celková vítězka dívčího turnaje Marie Ševčíková z Durasu Brno měla leckde mezery v zahájení, ale šachu rozuměla rozhodně nejvíce ze všech soupeřek a o jejím vítězství nebylo žádných pochyb. Další zlato pro jižní Moravu vybojovala Jana Hlaváčková z Vinohrad Brno v kategorii D12, kterou doplnila stříbrnou medailí Martina Štěpničková z Tatranu Poštorná.

 

Výsledky lze naladit na stránkách Lokomotivy Brno na stránce věnované Mistrovství Moravy (v levém menu) pod nenápadným odkazem "Přejít na další informace o turnajích" v dolní části stránky.

 

Vítěze jednotlivých kategorií si můžete prohlédnout kliknutím na následující obrázky:

Kategorie H10 (zprava Svoboda, Novotný, Pečínka)

Kategorie D10 (zleva Zemková, Kolínková)

Kategorie H12 (zprava Pfeffer, Zezula, Vyhnálek)

Kategorie D12 (zprava Hlaváčková, Štěpničková, Vachtarčíková)

Kategorie H14 (zprava Seidl, Svoboda, Mrázek)

Kategorie D14 (zprava Phamová, Zpěváková)

Kategorie H16 (zprava Roubalík, Suchánek)

Kategorie D16 (zleva Ševčíková, Zpěváková)

FIDE turnaj (zprava hlavni rozhodčí Benák, vítězka Kulovaná, Navrátil, Sládek)

přidal David Ciprys dne 29.10.2006 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009