Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Mistrovství Moravy den předposlední – 2 jistí vítězové

Kolo před koncem Mistrovství Moravy a Slezska mládeže mohou slavit mistrovské tituly ve Frýdku-Místku a Boršicích. V nejmladší kategorii chlapců do 10 let nasbíral jeden a půl bodový náskok (7,5/8) Matěj Svoboda z Beskydské šachové školy - na snímku hraje s bílými figurami proti svému oddílovému kolegovi a druhému hráči v pořadí Ondřeji Pečínkovi. 

 

Stejný bodový zisk i náskok před soupeři nasbíral v kategorii H12 Dominik Pfeffer z Boršic – na snímku sedí vlevo, vedle něj druhý hráč pořadí Rudolf Zezula z Náměšti nad Oslavou. 

 

Velmi pravděpodobnými vítězkami turnaje dívek a doprovodného FIDE turnaje jsou Marie Ševčíková z Durasu Brno a Eva Kulovaná z Náměšti nad Oslavou, ale obě dvě slečny mohou být čistě teoreticky ještě dostiženy nebo předstiženy.

 

Zbývající 2 turnaje chlapců do 14 a 16 let jsou nesmírně vyrovnané a čáku na titul moravského šampióna si může v obou kategoriích dělat ne méně než 5 hráčů. V dnešním odpoledním (osmém) kole spadlo pánům klukům srdce do kalhot a než se diváci v sále rozkoukali (a diváci na internetu zapnuli své monitory), už se na obou prvních deskách nehrálo a ve starší kategorii se ze 4 on-line přenášených partií řezali jen oba Kratochvílové. Tento napínavý byť nikoliv bezchybný souboj si můžete naladit zdeK vidění bude až do neděle 9.30, kdy odstartuje přímý přenos závěrečných 4 partií této kategorie.

    

Předposlední den přeboru finišovaly všechny doprovodné akce. Turisté se v paprscích podzimního sluníčka vydali na poslední organizovaný výlet do okolí, účastníci školení trenérů se zájmem diskutovali (nejen o počítačové přípravě na partii) s finalistou MČR mužů IM Pavlem Šimáčkem. 

 

Sladké odměny se dočkalo vítězné družstvo florbalového turnaje složené z tvrdých útočníků Sokola Postoupky a něžných brankářek, kterým by se neodvážil vsítit gól ani ten největší hrubián (jedna z nich na snímku chybí, dala přednost čekání ve frontě na večeři). 

 

Cena pro vítěze stála opravdu za to, jestli proslavení Rosičtí ježci chutnají tak dobře jak vypadají, musela to být pohádka.

  

Výsledky lze naladit na stránkách Lokomotivy Brno, kde je najdete na stránce věnované Mistrovství Moravy (v levém menu) pod nenápadným odkazem "Přejít na další informace o turnajích" v dolní části stránky.

přidal David Ciprys dne 28.10.2006 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009