Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachové rozhodčí čekají změny

 

Za účasti 11 rozhodčích se v sobotu 14. října uskutečnil v brněnském Bobycentru Seminář rozhodčích vyšších tříd. Pod vedením lektorů pánů Sunka, Benáka a Fuksíka se přišli školit i 4 rozhodčí z JmŠS (Hampel, Heger, Horák a Hurta).

 

Postupně byly probrány již schválené změny Soutěžního řádu jako dvojí hostování, dvě družstva ve skupinách stejné soutěže atd., tyto informace byly řečeny i na našem zářijovém školení rozhodčích. Bylo poukázáno na to, že řada krajů má na stránkách velmi staré (neplatné) řády. Nejlepší volbou bude tedy balík řádů na webu ŠSČR, bohužel však ani ten není vždy aktuální.

 

Zajímavý byl nástin plánovaných změn Statutu rozhodčích a související směrnice:

 

Statut rozhodčích

 

Směrnice

Další plánovanou změnou je zrušení povinnosti rozhodčího nosit při rozhodování odznak rozhodčího.

 

Již viditelnou změnou oproti dřívějším ročníkům soutěží od druhých lig výše je delegace rozhodčích na opravdu všechny takovéto soutěže. Nově delegována je např. 2. liga skupina D, v níž hrají i jihomoravská družstva. Nečeká se, že nasazavání rozhodčích bude hned napoprvé bezchybné, ale jedině praxí se pozná, např. který rozhodčí je aktivní a který ne.

 

 

přidal David Hampel dne 23.10.2006 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009