Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Krajský výběr opět bramborový

Reprezentačnímu výběru jižní Moravy se v centru bramborářského kraje v Havlíčkově Brodě podařilo na MČR krajských týmů získat stejně jako loni jen bramborovou medaili, což je škoda, protože finanční ceny (stejně jako medaile) se rozdávaly jen tři...

Přitom stačilo tak málo. V předposledním kole jihomoravský tým zcela nepochopitelně klopýtl se slabším středočeským výběrem a to ho nakonec stálo medaili. Určitě by nebyla nezasloužená, protože porážka se suverénním Pardubickým krajem (v čele s GM Lázničkou) byla jen těsná a druhý Liberecký kraj dokonce odešel ze vzájemného souboje poražen.

Druhým a nejspíš hlavním důvodem návratu bez medaile bylo 9 kontumací na povinné dámské šachovnici. Přes úsilí kapitána družstva Petra Mlýnka se prostě žádná žena ani dívka nenašla.

Hlavními tahouny týmu byli Milan Smištík na dvojce (7/9) a Tomáš Mudra na sedmičce (9/9). Milanovi dala křídla po úvodní malé rošádě výhra s velmistrem Janem Votavou, po níž už nezaváhal ani jedinkrát. Tomáš zase nenašel v turnaji rovnocenného soupeře.

Celkově se počet titulovaných hráčů stejně jako počet krajů oproti loňsku snížil, turnaj je to pěkný, ale nezbývá než opatrně konstatovat "Nejasná budoucnost jeho..."

Výsledky turnaje přinášeli pořadatelé na stránku chess-results průběžně po jednotlivých kolech, což je docela pěkný zvyk. Podívat se v průběhu dne jak si naší borci stojí, je více než zajímavé.

Jinak mnozí z nich bojují v Polofinále MČR mužů (tam usiluje o jedno ze 4 postupových míst do jarního finále MČR na ČVUT Praha GM Tomáš Polák), finále MČR žen (v něm obhajuje stříbrnou medaili Anna Bálková) a Openu Vysočina (nejlepší vyhlídky má Petr Mlýnek). Výsledky těchto soutěží si můžete najít zde.

přidal David Ciprys dne 28.09.2006 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009