Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vojta Plát vicemistrem Evropy do 12 let

Vojtěch Plát z Prostějova hrající za Šachovou Školu Staré Město veze stříbrnou medaili z mistrovství Evropy mládeže v Černohorském letovisku Herceg Novi ležícím ve strategickém a z hlediska české historie velmi významném zálivu Boce Kotorské.

Skvělost tohoto úspěchu asi plně docení jen pravidelní pracovníci s mládeží, kteří šíři a sílu konkurence znají z vlastní zkušenosti. Vždyť z jihomoravských nadějí se do českého reprezentačního týmu nedostal ani jediný zástupce.

Z pohledu zpět lze jasně vyčíst, že všichni medailisté z nejvyšších evropských a světových soutěží mládeže se posléze stali mezinárodně titulovanými borci a oporami reprezentace (např. Pavel Blatný, Robert Cvek, Pavel Šimáček, David Navara, Viktor Láznička nebo Jana Jacková).

Vojtu velmi dobře známe i z jihomoravských soutěží. Jeho skvělá vítězství na Vánočních turnajích v Břeclavi nebo extempore na dubnovém superturnaji v Hustopečích předvedla 2 stránky téže mince – obrovskou touhu po vítězství a neochvějnou sebedůvěru.

Je-li tato sebedůvěra spojena se zcela výjimečným talentem (což ve Vojtově případě je, v mnoha ohledech uvažuje jako dospělý člověk a přesně odpovídá laické představě o geniálním dítěti s nevyčerpatelnou vnitřní energií přivolávajícím jednu nezvladatelnou situaci za druhou), lze leccos odpustit. Když se pak stane vůdčí osobností kolektivu a doslova silou své vůle jej „dokope“ k vítězství (jako např. v utkání Čechy – Morava při červnovém MČR mladších žáků ve Stráži Pod Ralskem), nemohou než všichni povzdechnout, „Kéž by Vojta neztratil výbušnost a ukrotil své emoce, pak má šanci být lídrem nejen mezi dvanáctiletými..“ Soupeři třeste se!

Podrobné výsledky naleznete na stránkách pořadatele.

přidal David Ciprys dne 20.09.2006 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009