Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Mitropa startuje zítra ve 14,00, on-line přenos od 15,00

Ve čtvrtek 7. září 2006 odstartuje v Bobycentru další špičková akce - Pohár středoevropských zemí Mitropa Cup 2006. Soutěž koliduje minimálně se dvěma dalšími reprezentačními akcemi Mistrovstvím EU jednotlivců v Anglii a bleskovým MS v Izraeli, ale i tak je účast slušná - soupisky si můžete prohlédnout na stránkách soutěže.

V sestavě českého týmu nakonec neuvidíme Viktora Lázničku, ovšem i bez něj by se měl pokusit o zdolání mety nejvyšší. Podobná akce se statisícovým rozpočtem má své oprávnění jedině tehdy (kromě šance pro mladé hráče zdolat za výhodných podmínek mezinárodní normy), když přivede do hracích sálů diváky a s nimi i sdělovací prostředky.

Organizační tým pod vedením Petra Buchníčka na diváky opět nezapomněl a Petr Zálešák opět spustí on-line přenos partií každý den v 15,00. Od doby, kdy se nepřenáší jen jediná vybraná partie (ve Starém Městě jich Fera Vrána zvládl dokonce 10!), je to prostě pohádka. Kdo si zvykne usadit se pohodlně před monitor, po každém odehraném tahu si přepnout z partie na partii, hodnotit si pro sebe pozici, tipovat následující tahy a hádat výsledky utkání (u reprezentačních akcí je to spojeno ještě s fanděním našim barvám) cítí, že on-line přenosy přinesly do šachu zcela novou kvalitu těžko srovnatelnou s čímkoliv předchozím. Elektronické desky a hodiny jsou pro nás pořád nekřesťansky drahé, ale má-li se šach ubírat dopředu, pak je to právě touto cestou.

Nalaďte si partie na stránce Mitropy a přijďte se podívat do Bobycentra!

přidal David Ciprys dne 06.09.2006 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009