Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Brně zakončil Veletržní turnaj

Přelom srpna a září je vyhrazen tradičnímu Veletržnímu turnaji. Ten v brněnském Bobycentru zakončil závěrečným devátým kolem. Co říci k hodnocení turnaje?

V pohodových prostorách čtyřhvězdičkového hotelu byly šachům vyhrazeny tři místnosti (velký sál pro turnaj, menší pro schůze a jednání a tradiční klubová místnost s neodmyslitelným bufetem a prostorem pro analýzy a volné partie) vytvořily příjemné prostředí pro šachovou hru. Technika tentokrát ani jednou neselhala, klimatizace fungovala a nebýt menšího problému se sháněním klíčů v sobotním kole, které způsobilo zpoždění začátku kola o pět minut (a které všichni vzali s nadhledem), můžeme říci, že vše proběhlo bez problémů. Účast byla průměrná (60 hráčů), příjemně překvapilo poměrně silné obsazení A turnaje (devět hráčů s ELO přes 2200). Rušivým elementem bylo pět kontumací (nejnezodpovědnější hráč z Prahy Mrňa musel být dokonce po dvou kontumacích z turnaje vyloučen), jeden hráč prohrál po zazvonění mobilního telefonu. S mírným zpožděním byl vydáván turnajový bulletin, na webu Lokomotivy Brno byly každý den operativně vyvěšovány výsledky kol a losování, což se však dnes již považuje za samozřejmost.

V A turnaji se žádné překvapení nekonalo a favorité zvítězili – turnaj s přehledm vyhrál Milan Smištík (Bydo Zakřany) 7,5 bodu před Neklanem Vyskočilem (Duras Brno) a Davidem Holemářem (Lokomotiva Brno), oba 6,5 bodu. Pochvalu za dobrý výkon zaslouží i mládežníci František Steinhauser (Strmilo) a Karel Svoboda (Lokomotiva Brno), kteří se silnějších hráčů nezalekli a skončili proti svému nasazení o 15 míst vpředu

V B turnaji vyhrál s přehledem ziskem 7 bodů nestárnoucí Jaromír Novák (Lokomotiva Brno). Ten se sice již v polovině turnaje nechal slyšet, že na celkové vítězství mu již stačí partie v pohodě odremizovat, Byly to však zřejmě jen plané řeči, protože žádná remíza se nekonala, pan Novák hrál i v druhé polovině turnaje velmi aktivně a kromě jediné partie, kdy musel svého krále sklonit před nasazenou jedničkou Jiřím Hercem, všechny zbývající partie vyhrál.. Na druhém místě se umístil stále se zlepšující Jan Uhmann ml. (Univerzita Brno), 6,5 bodu. Stejným počtem bodů získal tetí místo získal domácí Jiří Herec, jenž se po dvou porážkách v úvodu turnaje dokázal vypracovat až k bronzové medaili.