Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Zpráva o činnosti Komise mládeže OŠS Hodonín za sezónu 2005/06

Komisi mládeže JmŠS dorazila níže uvedená zpráva. Rádi zveřejníme zprávy či informace o práci s mládeží i z dalších okresů.

Když budeme hodnotit výsledky za uplynulé období, můžeme konstatovat, že zástupci okresu Hodonín v mládežnických šachových soutěžích zaznamenali několik pozoruhodných výsledků a to jak v soutěžích jednotlivců, tak i v soutěžích družstev.

Své mladé hráče měl okres Hodonín jak na Přeboru Moravy a Slezska, tak i v 1. lize ml. dorostu nebo na Přeborech škol, Mistrovství ČR družstev ml. žáků a Moravském poháru.

Zcela pak naši zástupci ovládli KP jednotlivců v rapid šachu, kde jsme získali celkem 5 medailí (dvě zlata), z toho 4 postupy na přebor ČR v rapidu.

Ve stínu těchto výsledků je však třeba si otevřeně přiznat, že máme stále nedostatečnou účast na mládežnických soutěží,zejména těch svazem pořádaných.

Výše zmíněné výsledky jsou dílem klubů z Hodonína a Veselí n. Mor. Ostatních pět oddílů a klubů pracujících s mládeží se žákovských soutěží zúčastňovali minimálně. Náprava tohoto stavu není jednoduchá. První krok udělám v září, kdy by měl proběhnout seminář o mládežnickém šachu.

Na našem okrese se pořádalo od září 2005 do června 2006 pět turnajů pro mládež a to: OP škol, OP mládeže, 2x Moravský pohár a v rámci šachového soustředění na Littneru i KP žáků v rapidu.

Závěr zprávy bude patřit výčtu úspěchů, které naše šachová mládež dosáhla v uplynulé sezóně.
Přebor Moravy a Slezska jednotlivců: celkem 4 hráči
5.5 bodu (ze 7) T. Vlčko a T. Prášek, oba ŠK Hodonín. Těsně jim unikl postup na republikový přebor.

Přebor škol:
Na krajském přeboru ve své kategorii zvítězila ZŠ Hodonín a druzí byli gymnazisté ze Strážnice. Obě družstva postoupila na republikový přebor, kde ZŠ Hodonín skončila na 6.místě (z 26) a Gymnázium Strážnice na 7.místě (z 28).

1.liga družstev ml. dorostu:
ŠK Hodonín skončil na 7.místě (z 12).

KP družstev ml. žáků:
ŠK Veselí skončilo na 2.místě a postoupilo na přebor ČR.

KP jednotlivců v rapid šachu:
1.místa v kategorii H14 získal P. Bílek a v H12 A. Šimoník, oba ŠK Veselí
2. místa v kategorii H14 T.Prášek, v H12 R. Borufka (oba Hodonín) a v H10 J. Skalka (Veselí)