Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Hledáme šachisty se sluchovou vadou

V posledních letech byl na každoročních mistrovstvích České republiky pro neslyšící zaznamenán rychlý úbytek neslyšících a nedoslýchavých šachistů. Sice poslední dobou jsme narazili úplně náhodou na pár nových mladých lidí se sluchovou vadou, ale celkový počet je pořád dost nízký. Podle nás v České republice bude víc lidí, kteří mají sluchovou vadu, ale nedali o sobě vědět, protože jsou součástí společnosti slyšících lidí a nevědí o tom, že existují sportovní kluby pro neslyšící/nedoslýchavé šachisty. Tyto sportovní kluby dvakrát do roka pořádají mistrovství ČR jen pro neslyšící/nedoslýchavé (jednou v rapidu, podruhé v blesku). A pokud se během mistrovství některý ukáže jako hodně dobrý, bývá vybrán, aby reprezentoval Českou republiku na zahraničních soutěžích pro neslyšící/nedoslýchavé, jako je například Evropský pohár družstev, Mistrovství Evropy jednotlivců, Mistrovství světa atd.

Tímto bychom chtěli udělat osvětu mezi ostatními šachisty a šachovými kluby napříč celou ČR, pokud mají mezi svými známými nebo kolegy v klubu hráče nebo hráčku se sluchovou vadou (na věku nezáleží, důležitá je hranice oboustranné sluchové vady – ztráta sluchu nejméně 55 dB), tak aby je informovali o existenci klubů pro hráče se sluchovou vadou a možnosti hrát mezi námi. Pokud by tito hráči měli zájem, budeme rádi, když napíšou na emailovou adresu chessdeafsport@seznam.cz, kde se od nás dozví více informací.

Martin Paulík
Člen ČSNS – STK šachy

přidal Miroslav Hurta dne 05.06.2019 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009