Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Jarní žákovský turnaj v Břeclavi vyhráli Nezval a Hronek

Šestý a už předposlední díl letošního seriálu KP mládeže v rapid šachu proběhl v sobotu 18 května v Domě školství v Břeclavi¸ už podruhé pod názvem Jarní turnaj¸ když dlouhá série Vánočních turnajů pravděpodobně definitivně skončila v roce 2015.
 

 
Výsledky kategorie starší žáci (2003 a ml) - turnaj talentů
 

 
Výsledky kategorie mladší žáci (2007 a ml) - turnaj nadějí
 

 
Poměrně skromných 90 hráčů zastupovalo 20 mládežnických oddílů. Podle startovních listin byli favority borci z Kuřimi, Durasu, Lokomotivy a Jundrova a po zásluze se ukázalo, že v těchto oddílech skutečně pracují s mládeží nejlépe.
 
 
V prvních desítkách je doplnili ještě jednotlivci ze Zastávky, Kyjova, Veselí, Vyškova a jeden neregistrovaný talent z Břeclavi.
 


Starší turnaj do 16 let vyhrál s jednobodovým náskokem Filip Nezval z Durasu Brno,
 

 
který přehrál všechny své konkurenty a jedinou porážku utrpěl až v posledním kole s Filipem Žažou ze Zastávky. Druhý skončil s 5 body Filipův oddílový kolega Matěj Tajovský,
 

 
když s Filipem prohrál rozhodující duel pátého kola. Pozoruhodné je, že přesně ve stejném okamžiku na stejné první šachovnici, jen v mladším turnaji, sklonil krále i Matějův mladší bratr Šimon
 

 
a oba tak ve stejné chvíli přišli o první místo. Těsně třetí skončil Jan Brož rovněž z Durasu, další pětibodoví už měli o poznání lehčí los než první trojice.Mladší turnaj do 12 let vyhrál systémem start-cíl se stoprocentním bodovým ziskem Ondřej Hronek z Kuřimi.
 

 
Jediným okamžikem, kdy si nemohl být jist vítězstvím, byla už zmíněná partie s klubovým kolegou Šimonem Tajovským, v níž se bílými figurami dostal do těžké defenzívy. Naštěstí soupeř někde přepnul strunu a závěr už byl zcela v režii celkového vítěze. Skvěle hrála třetí Laura Coufalová stejně jako další v pořadí Mikuláš Hladký (ročník 2012) a Leontýna Hladká (ročník 2010).
 

 
Jako vždy turnaj příjemně odsýpal bez jakéhokoliv zdržení (kromě obvyklého lesu rukou reklamujících nepřípustný tah)
 

 
a skončilo se s (obvyklým) hodinovým předstihem. Jediným vážným nedostatkem byla zavřená sousední restaurace.
 

 
Spokojení vítězové ve věkových kategoriích:
 

 
Druzí v pořadí:
 


Třetí v pořadí:
 
 
A na závěr ztráty a nálezy - kdo se přihlási o kšiltovku?
 

přidal David Ciprys dne 22.05.2019 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009