Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Ligy mládeže: Kuřim překvapila příjemně (v I. lize) i nepříjemně (v Extralize)

Sobota 20. ledna byla zasvěcena ligám mládežnických družstev. Nezasvěcený divák by to zřejmě ani nepostřehl, neboť weby Lokomotivy i Durasu o bojích svých týmů mlčí a pouze web Kuřimi události promptně zachytil. Bohužel výsledky dosaženými v Extralize Kuřimští své fanoušky rozhodně nepotěšili: prohra s favorizovanými Polabinami 1,5 : 4,5 se ještě čekala, ale porážka 2 : 4 s posledním a papírově slabším Jičínem je zklamáním. Kuřim si tak výrazně zkomplikovala šance na záchranu: ty sice ještě nejsou nulové, ale klesly pod 50%.

Neúspěch áčka se snažilo odčinit béčko v I. lize skupině C. A že ta snaha byla úspěšná, dokládá i senzační výhra nad Durasem 4 : 2. Že Durasu zklamou osvědčené opory se zkušenostmi z mnoha republikových soutěží, nepředpokládali asi nikdo. Skutečnost je však pravdou: papírové předpoklady se ukázaly jako cár papíru nevalné hodnoty, když na šachovnici dokázali své soupeře přehrát a porazit hráči s ELO o 300 bodů menším. Ve fotbale by se řeklo, že míč je kulatý. Šachovnice je sice hranatá, ale před překvapivými výsledky ji to rozhodně nechrání. Pro béčko Kuřimi toto překvapivé vítězství znamená záchranu v soutěži, pro Duras vážnou komplikaci v bojích o postup – ten bude možný jen už asi teoreticky.

V I. lize mládeže D musela Lokomotiva své domácí utkání přesunout kvůli termínové kolizi s třetí sobotou do Rajhradu. Obětavý Milan Šnorek měl na starosti koučování obou lokomotivních družstev, protože autor těchto řádků se musel věnovat technickému zabezpečení a organizaci náborového turnaje. A pan Šnorek mohl mít ze svých svěřenců skutečně radost: áčko obě utkání bez potíží vyhrálo, béčko dokázalo s vypětím všech sil porazit v pěti (nedorazil Vilík Faja) dívčí společnost z A64 Grygov 3,5 : 2,5, aby pak po velkém odporu prohrálo se Starým Městem B 2 : 4. Lokomotivní béčko je tak v soutěži zachráněno, u áčka je to stejně jako u Durasu: postup do vyšší soutěže teoreticky stále možný, prakticky však velice těžko splnitelný, protože v cestě stojí kolo v podobě Beskydské šachové školy Frýdek-Místek, který se navíc musí porazit (remíza nestačí).

Z první ligy tak letos nesestoupí žádný celek našeho kraje. Definitivní rozřešení extraligových postupových a sestupových hádanek přinese až závěrečné čtyřkolové soustředění v druhé půli dubna: ve velice optimistické variantě budeme mít v extralize tři družstva, v pesimistické nebudeme zastoupeni žádným družstvem.

přidal Miroslav Hurta dne 23.01.2018 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009