Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vánoční turnaj v Břeclavi opět rekordní

Přes nepříjemnou termínovou kolizi s extraligou dorostu se na 26. ročník Vánočního žákovského turnaje do Břeclavi sjel opět rekordní počet 171 mladých šachistů z 24 oddílů Moravy, Slovenska a Rakouska. Svým příjemným prostředím v Domu školství, svižným průběhem a pěknými cenami pro většinu účastníků (většinou pro všechny) si turnaj udržuje trvalou popularitu nejen na jihu Moravy, ale i na Zlínsku a v poslední době i na Slovensku.
Letos patřili k hlavním favoritům Dominik Wolfram z Mistelbachu (Elo 2138), Tomáš Mudra z Bydo Zakřany (2103) a Pavel Pachta z Tatranu Poštorná (2081). Žádný z nich se ale nevyhnul ztrátám. Nejprve ztratil remízu nejvýše nasazený hráč Wolfram v 5. kole s domácím Vrzalem. V 6. kole přišlo první velké lámání chleba - na prvních dvou stolech na sebe narazili první čtyři nasazení hráči. V obou partiích do sebe soupeři bušili hlava nehlava, v obou zuřivě blicali s praporky ve vodorovné poloze a v obou se nakonec radovali ti, kteří po většinu partie tahali za kratší konec. Na první desce měl Pachta proti Mudrovi několik pěšců navíc, ale v koncovce totálně ztratil nit. Naprosto bezradně přišel v několika okamžicích o pěšce, jezdce i věž. Na druhé šachovnici se Wolfram proti Bálkové snažil i s omezeným materiálem vykouzlit mat, ovšem neuspěl a spadl mu praporek. V 7. kole se tak utkali dva doposud stoprocentní hráči, kteří šli do posledního kola s bodovým náskokem. Ve výborné partii, která byla skutečným vyvrcholením turnaje našla domácí Anička Bálková správný klíč na anglický domeček Tomáše Mudry a se stoprocentním bodovým ziskem 7 bodů ze 7 partií se stala suverénní vítězkou turnaje. S bodovým odstupem se následovali Tomáš Mudra (Bydo Zakřany), Tomáš Vrzal, Pavel Pachta (oba Tatran Poštorná), Petr Novotný (SŠŠ Staré Město), Petr Věžník (Tatran Poštorná) a Adam Páral (Vinohrady Brno).
Turnaj se hrál jako součást seriálu turnajů Jihomoravské krajského přeboru v rapid šachu mládeže. V jednotlivých kategoriích byli nejúspěšnější Anna Bálková z Tatranu Poštorná (D14 i H14), Martin Horák z ŠK Hustopeče (H12 i H10), Markéta Lapúniková z Lokomotivy Brno (D12) a Lucie Kuchynková z ŠK Hustopeče (D10).
Excelovský soubor s výsledky si můžete stáhnout v rubrice Kalendář. Na jednotlivých listech naleznete i výsledky v kategoriích.

přidal David Ciprys dne 13.12.2003 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009