Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na přeborech škol Břeclavska dominovaly Hustopeče

29 týmů a 121 účastníků (109 chlapců a 12 děvčat) se sešlo 29. listopadu v sále břeclavského Domu školství na okresním kole Přeboru škol v šachu.

Výsledky kategorie 1. stupeň ZŠ najdete zde

Výsledky kategorie 2. stupeň ZŠ najdete zde

Výsledky kategorie středních škol najdete zde

 

V obou kategoriích základních škol hrálo 12 družstev švýcarským systémem na 7 kol tempem 2x15 minut na partii. Pět středoškolských týmů hrálo každý s každým tempem 2x20 minut.

V nejmladší kategorii 1. stupeň základních škol (a nejen v ní) se zúročila několikaletá práce bývalého hustopečského starosty Luboše Kuchynky. Zlato si po kolektivním výkonu (Šimon Šebesta, Jeroným Kamenský, Daniel Dufek a Martin Rada uhráli 7, 5, 5½ a 6½ bodu) odvezli s impozantním náskokem žáčci ze základní školy Hustopeče Komenského, na které na fotografii dohlíží lídr vítězných hustopečských středoškoláků Jakub Klein.

Jedinou remízu ztratili Hustopečští se stříbrnou základní školou Kobylí, kde vede šachový kroužek odchovanec Velkých Pavlovic František Kynický.

 

Bronz zbyl na obhájce loňského zlata ZŠ Jana Noháče ze Staré Břeclavi.

 

 Blizoučko k medailím měli i čtvrtí borci z Masarykovy základní školy Lanžhot

a doslova v posledních turnajových minutách přišli o medaili celkově pátí žáci ze ZŠ Hraničářů Mikulov, kteří prohráli v posledním kole právě s Lanžhotem 1 : 3.

Byl to pěkný pohled, když po letech zasedli ve čtvrtém kole proti sobě reprezentanti dvou mikulovských škol ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtická.

Jestlipak se někdy dozví, že za časů nedávno zesnulého profesora Němce býval Mikulov baštou mládežnického šachu pořádající na zámku mamutí turnaj Velké ceny mládeže a vysílající svého odchovance do extraligy a reprezentantku na šachovou olympiádu... Dva týmy přijely ještě z Lanžhota a Velkých Pavlovic.

Prostřední kategorie 2. stupeň základních škol zachraňovala čest domácích Břeclavanů, jejichž hvězda už několik let povážlivě hasne. Suverénně letos zvítězili studenti Gymnázia Břeclav v neuvěřitelně vyrovnané sestavě - všichni čtyři borci Matěj Ciprys, Jaromír Herůdek, Oliver Karpov a Jakub Bravenec uhráli 6 bodů ze 7 partií.

Jedinou zápasovou remízu ztratili Břeclaváci se stříbrnou ZŠ Velké Bílovice.

 

Další pořadí už bylo velmi vyrovnané. Na bronz nakonec dosáhl tým ZŠ Kobylí. Po stříbru z nejmladší kategorie další skvělý výsledek mladého učitele a trenéra Františka Kynického.

Jen horším pomocným hodnocením zůstala nez medaile ZŠ Drnholec.

Další tým v pořadí z Gymnázia Velké Pavlovice

měl velkou oporu v kapitánovi Dominiku Rolíškovi. Na první šachovnici uhrál stoprocentní výsledek 7/7!

V nejstarší kategorii středoškoláků už loni někdejší suveréni z Gymnázia Břeclav předstihli gymnazisty z Hustopečí jen o prsa. Letos jim to soupeři vrátili i s úroky. Gymnázium Hustopeče (Jakub Klein, Martin Vaculík, Jakub Mlénský, Matyáš Hrádek a náhradnice Adéla Rapcová) letos vyhrálo všechny zápasy 4 : 0!

Druhé skončilo po kolektivním výkonu Gymnázium Velké Pavlovice

a teprve o třetí místo si to rozdali břeclavští gymnazisté (vpravo) s Gymnáziem Mikulov.

Páté místo zbylo na SOU Břeclav (součást břeclavské Průmyslovky) a tak se dá říct, že po velkém slučování středních škol přijely na turnaj všechny velké střední školy okresu Břeclav.

Soutěž měla jako vždy skvělou motivační atmosféru. Většina družstev zaslala soupisky předem, veškerý šachový materiál nachystali pořadatelé ještě před příchodem účastníků. Přestože byl všední den, podařilo se zajistit pět (!) pořadatelů a rozhodčích "na plný úvazek". Škoda jen, že všeobecný úprk na vlaky a autobusy (ačkoliv se končilo v předstihu oproti propozicím) neumožnil méně hektické vyhlášení vítězů. Nashledanou za rok, pár nových družstev se do sálu stále ještě vejde.

Galerie vítězů

Kategorie 1. stupeň základních škol

1. místo: ZŠ Hustopeče Komenského

2. místo: ZŠ Kobylí

3. místo: ZŠ Břeclav Jana Noháče

Družstvo bohužel muselo odcestovat ještě před vyhlášením.

Nejlepší hráči na šachovnicích

Kategorie 2. stupeň základních škol

1. místo: Gymnázium Břeclav

2. místo: ZŠ Velké Bílovice

3. místo: ZŠ Kobylí

Nejlepší hráči na šachovnicích

Kategorie středních škol

1. místo: a současně nejlepší hráči na šachovnicích  Gymnázium Hustopeče

2. místo: Gymnázium Velké Pavlovice

3. místo: Gymnázium Břeclav

přidal David Ciprys dne 01.01.2017 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009