Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Bratislavský pohár zůstal opět na Slovensku

Županský pohár v Prešpurku alias Pohár predsedu Bratislavského samosprávného kraja je čtyřutkání juniorských reprezentačních výběrů Bratislavy¸ Jihomoravského kraje¸ Středočeského kraje a maďarského příhraničního kraje Györ-Moson-Sopron. Kromě šachistů bojují za svůj kraj i mladí střelci a kanoisté.

Hrají šestičlenné týmy složené ze tří starších a tří mladších žáků s povinnou dívkou v obou kategoriích. Specifikem je nastupování v jednotných krajských dresech (kromě našeho výběru ) a uctění soupeřů symbolickými dárky od vysílajících krajských úřadů.

Celkové výsledky najdete zde

Článek pořadatele najdete zde, pořadatelské fotografie zde

V úvodu loňského článku jsme se dočetli o narůstajících problémech tradičního dějiště této soutěže Domu športu na Pasienkách. Letos jsme se museli přemístit o pár ulic dál do hrací místnosti Doprastavu v Ružinově. A nebyla to špatná volba. Ružinov je podobně jako celá Bratislava plný zeleně. První říjnový den byl slunečný a teplý a tak krátká vycházka na oběd do svérázné restaurace U děda

byla stejně příjemná jako hra v prostorné jídelně Doprastavu, kde už tradičně nechybělo bohaté občerstvení.

K mání byly i další věci. No nevypýtajte si taký krásný štvorlitrový pohár na zaváranie .

Lídrem jihomoravského týmu byl letos nejvyšší muž v hracím sále, Josef Růžička. Přemýšlivý a skromný Pepa zaslouží obrovské uznání, protože delší dobu než za šachovnicí strávil na cestách. Ranní příjezd od Moravských Budějovic do Brna byl delší než následující cesta z Brna do Bratislavy a večer se vracel až za tmy. V prvních třech kolech měl hodně smůly a dvě hubené remízy byly žalostným výsledkem výborně založených partií. Na obědě si Pepa dal závazek oba "slabší" soupeře v odvetách porazit, silnějšího (FM Samir Sahidi 2224) odpůlit a splnil jej na 100%.

Dominik Hrůza na dvojce naopak výborně začal dvěma výhrami, ale po další nešťastné prohře už uhrál jen dvě remízy. Zná výborně svá zahájení, ale má mnohem méně zkušeností ze hry se silnými soupeři než Pepa.

Vladislav Martyniuk na trojce hrál dobře, ale hodně kazil. Hrubých chyb bylo zbytečně moc.

Jako přes kopírák to bylo u Jana Matyáše Dvořáčka. Během oběda se však Honza podobně jako Pepa Růžička oklepal a následujících 2,5/3 bylo zcela zasloužených.

Anička Vavřínková byla naše jistota. Hrála naprosto spolehlivě, hlídala si čas a většinou už od zahájení dávala soupeřkám jasně znát, kdo pozici lépe rozumí. Zaslouženě vyhrála pátou desku ziskem 5,5/6.

Maruška Vavřínková hrála podobně, jen se občas vloudila zbytečná chybička. Byla však nejmladší účastnicí soutěže a 50% bodů s o hlavu většími soupeřkami je krásných.

 

Letos jsme měli se zajištěním účasti obrovské problémy, protože kromě mládežnických lig se ve stejném termínu hrál i bleskový přebor jihomoravského kraje. Přesto byla reprezentace kraje důstojná a stříbrné medaile nám určitě slušely. Podívejte se o dvě fotky níže - nikde nenajdete tak široké úsměvy jako u naší výpravy . Po vyhlášení vítězů následovalo nezbytné dělení kořisti

 

a pak už cesta tradičním osmimístným Renaultem Tatranu Poštorná domů. Doufejme, že domácím pořadatelům vydrží elán a krajským úřadům zdroje na podporu mládeže i v příštích letech. Bratislavský pohár zůstává i po jedenácti letech příjemným setkáváním vyspělé šachové mládeže Čech, Moravy, Slovenska a Maďarska.

Na závěr galerie vítězů.

1. místo Bratislavský kraj

2. místo Jihomoravský kraj

3. místo Středočeský kraj

4. místo župa Györ-Moson-Sopron

Nejlepší hráči a hráčky na šachovnicích

přidal David Ciprys dne 17.10.2016 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009