Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Ohlédnutí za třicátou Královnou

Jubilující Znojemská královna oslavila 30. narozeniny skvělou účastí 29 hráček se třemi vemistryněmi - úvodní ročníky v sále Okresního úřadu pořádané nezapomenutelným Rosťou Obrdlíkem spojuje s těmi současnými v Louckém klášteře zaštítěnými Josefem Lahodným a Annou Adámkovou všudypřítomná snaha vytvořit příjemnou rodinnou atmosféru. Snad nikde jinde nevyzařuje z pořadatelů taková přirozená a neokázalá pohostinnost, "Jsme rádi, že tu jste, užijte si příjemný víkend a přijeďte zase..."

Výsledky 30. Znojemské královny najdete zde

Výsledky Znojemské královničky najdete zde

Výsledky Memoriálu Ing. Jana Turka hraného jako 6. díl série Grand-Prix ČR v rapid šachu a také jako jihomoravský krajský přebor v rapidšachu najdete zde

Výsledky Královského bleskového turnaje najdete zde

Tento snímek pořadatelů a rozhodčích při závěrečné státní hymně jakož i všechny ostatní snímky z vyhlášení vítězek pořídil František Šimík

Reportáž České televize najdete zde

Pěkný článek od nejpočetnější výpravy z klubu Unichess Praha najdete zde, článek Jiskry Jaroměř zde

Fotogalerii Františka Šimíka najdete zde

Znojemskou královnou se už po čtvrté stala vemistryně Julia Kočetková. Ve třetím kole prohrála s mezinárodní mistryní Petrou Sochorovou, ale dokázala udržet na uzdě zbývající velmistryně Olgu Sikorovou a Evu Kulovanou a porazit konkurentky Martinu Fuskovou a Elenu Semenovou.

Po úvodní prohře s vítězkou se na druhé místo dostala skvělou nedělní šňůrou vítězství (mj. i s Olgou Sikorovou) odchovankyně legendárního trenéra Vratislava Hory a dnes členka BŠS Frýdek-Místek Martina Fusková.

Třetí skončila první dáma českého šachu a nejúspěšnější účastnice v historii Znojemských královen velmistryně Olga Sikorová z TŽ Třinec.

Pozorní pořadatelé nezapomněli ani na vyhlášení miss turnaje. Janu Zpěvákovou ze Starého Města právě dekoruje ředitel soutěže Josef Lahodný.

 

Nejlepší jihomoravankou a krajskou přebornicí v rapidu se stala mezinárodní mistryně Petra Sochorová z Lokomotivy Brno.

Součástí znojemského šachového festivalu je pravidelně i memoriál Ing. Jana Turka.

Na rozdíl od Královny letošní účast nebyla valná. Přitom spojení turnaje s velkou soutěží žen, znamenitým vínem ze sklepů firmy Znovín a lákavou obrazovou galerií přímo v hracích sálech  

by mělo lákat davy. Kromě jisté odlehlosti Znojma od hlavních dopravních tepen byla letos významnou příčinou kolize se závěrečným kolem extraligy konaným na opačném konci republiky v Turnově.

Favority tak byli ti, kteří (zatím) na žádné extralizové soupisce nejsou, ale v příštím roce se to pravděpodobně změní. Vítězný FM Kirill Burdalev prozatím reprezentuje Ukrajinu, ale už v příští sezóně by tento student JAMU mohl být kmenovým extraligovým borcem Brna s federací CZE.

Pro druhé místo si nekompromisním výkonem 7 výher, 2 prohry přišel FM David Holemář z Moravské Slavie Brno.

Třetí skončil FM František Vrána ze Starého Města.

V posledním kole hrál na prvním stole s Burdalevem o zlato, ale prohrál...

Prestižní souboj o titul nejlepšího jihomoravského dorostence vyhrál pravděpodobně nejvyšší muž v sále, domácí Josef Růžička (zcela vpravo, 7. místo)

před Adamem Dvořákem z Lokomotivy (na snímku dole, 11. místo). Ještě po 6. kole se oba mladíci dělili o 2. místo za překvapivým lídrem Janem Uhmannem ml. V závěrečných třech kolech s těmi nejlepšími však propadli.

Duše znojemských šachových akcí, Josef Lahodný,

byl v sobotu ráno viditelně rozladěn slabší účastí v Turkově memoriálu, návalem organizačních povinností i neúčastí oficiálních zástupců města a šachového svazu. Účast jednačtyřiceti žen a dívek ve Znojemské královně a královničce určitě vše vynahradila a můžeme se těšit na příští Královnu otevírající už čtvrtou desítku ročníků této unikátní soutěže!

přidal David Ciprys dne 25.04.2016 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009